داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مزرعه بادی در مسیر پیشرفت؛
به‌زودی بزرگ‌ترین توربین‌های بادی تولید برق در سیستان نصب می‌شوند
کد مطلب: ۷۱۴۱۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲
توربین های بادی تولید برق میل نادر در شهرستان نیمروز بعد از فروکش کردن طوفان‌ها نصب خواهند شد.
به‌زودی بزرگ‌ترین توربین‌های بادی تولید برق در سیستان نصب می‌شوند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های منطقه که می‌توان به آینده اقتصادی آن امیدوار بود، طرح راه‌اندازی مزرعه بادی میل نادر در شهرستان نیمروز است.

مزرعه بادی میل نادر با نصب توربین‌های بادی عظیم‌الجثه‌ قرار است تولید برق را برعهده بگیرد، برق تولیدی به‌وسیله زیرساخت‌هایی که از قبل در منطقه سیستان آماده شده است می‌تواند برای صادرات آن به کشور افغانستان هم مورداستفاده قرار گیرد.

اوایل اسفند ماه سال ۹۸ حبیب الله دهمرده در خبری با عنوان اولین توربین نیروگاه بادی برق میل نادر به زودی نصب خواهد شد که در این پایگاه خبری منتشر شده بود گفت: به زودی این توربین ها نصب خواهند شد.

به تازگی فرماندار شهرستان نیمروز هم مجدداً خبر از نصب این توربین های بادی داده است که به گفته وی بعد از فروکش کردن طوفان های ۱۲۰ روزه عملیات راه اندازی آنها آغاز خواهد شد.

منطقه میل نادر برای اولین‌بار توسط کارشناسان کره جنوبی پیشنهاد داده شد، از نظر این کارشناسان آسیایی منطقه میل نادر بهترین مکان برای استفاده از بادهای ۱۲۰ روزه سیستان است.

تکمیل پروژه نیازمند ۲۵میلیون دلار اعتبار است


محمدعلی قهرمانی فرماندار شهرستان نیمروز در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: این مزرعه ۱۷ هزار هکتار وسعت دارد و یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های منطقه سیستان به شمار می‌رود.

وی افزود: توربین‌های بادی این مزرعه در روزهای آینده به‌محض اینکه وزش باد کمتری در منطقه داشته باشیم نصب خواهد شد.

قهرمانی بیان داشت: همان‌طور که گفته شده است با توجه به اینکه این مزرعه به وسیله توربین های بادی که در آن مستقر می شود و در مسیر زابل به نهبندان است می تواند به یکی از مناطق گردشگری نیز تبدیل شود.

فرماندار نیمروز بیان کرد: مسیر این مزرعه بادی ۲۰ کیلومتر است که نیمی از آن آسفالت شده است و زیرساخت های آسفالت نیم دیگر جاده در حال انجام است.

وی گفت: هر توربین بادی ۵/۲ مگاوات برق تولید می کند که در نهایت باید ۴۰۰ توربین بادی در این مکان نصب شود که نیازمند ۲۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری است.

فرماندار نیمروز همچنین بیان کرد: با توجه به اینکه این مزرعه می تواند مکان مناسبی برای دید و بازدید گردشگران باشد شغل‌های بسیاری در این مکان ایجاد خواهد شد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark