داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
دلیل بسته شدن حساب فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چیست؟
کد مطلب: ۶۷۲۸۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷
چند روز قبل حساب فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بسته شد که این موضوع می‌تواند ضرر زیادی برای فوتبال داشته باشد.
دلیل بسته شدن حساب فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چیست؟
ساعتی پیش خبری منتشر شد که حساب‌های بانکی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به دلیل مشکلات مالیاتی در هفته گذشته مسدود شد و هر چند پس از این اتفاق، رایزنی‌های زیادی از سوی مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ انجام شد تا حساب‌های بانکی باز شوند، اما این اتفاق تا کنون رخ نداده و این موضوع می‌تواند ضرر‌های زیادی را برای فوتبال در پی داشته باشد.

گفته می‌شود، در چند روز گذشته مهدی تاج بار‌ها مذاکراتی را با مسئولان مربوطه داشته تا حساب‌های بانکی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هر چه زودتر باز شود و علی سلیمانی، خزانه دار فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در این باره بیان کرد: برای رفع این مشکل، فردا (یکشنبه) جلسه‌ای را با اداره کل امور مالیاتی شمیرانات برگزار خواهیم کرد تا مشکل حل شود.

البته دلیل این اتفاق این است که فدراسیون فوتبال تا سال ۱۳۹۴ اظهارنامه مالیاتی را ارائه نمی‌دادند و به همین دلیل درحال حاضر مشکلاتی بوجود آمده است. از سال ۹۴ به بعد که اظهارنامه مالیاتی ارسال می‌شد، مشکلی وجود نداشته و اتفاقاتی که درحال حاضر رخ می‌دهد، مربوط به بدهی‌های پیش از سال ۱۳۹۴ است.

لازم به ذکر است، به احتمال زیاد این مشکل تا ۱-۲ روز آینده حل و حساب‌های فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باز خواهد شد.

البته باید بدانید که مسئولان فوتبال معتقد هستند که دولت باید به این موضوع ورود پیدا کند، چرا که فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها ردیف بودجه ندارند، اما دارایی برای آن‌ها مالیات‌های سنگینی در نظر می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark