داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تکذیب شایعه تهیه لباس فرم از خیاطی خاص /مدیر آموزش و پرورش زابل: لباس فرم اجباری نست
کد مطلب: ۶۷۹۱۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۵
در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر تاکید مدارس بر تهیه لباس فرم از یک خیاطی خاص وجود داشت.
تکذیب شایعه تهیه لباس فرم از خیاطی خاص /مدیر آموزش و پرورش زابل: لباس فرم اجباری نست
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ لباس فرم مدارس ، تهیه لوازم التحریر و حتی کیف و کفش این روزها دغدغه بسیاری از خانواده هایی شده است که در شرایط بد اقتصادی قرار دارند.
با نزدیک شدن به روزهای ابتدایی سال تحصیلی جدید برخی از خانواده های سیستانی در شمال استان در تکاپوی تهیه لوازم اولیه تحصیل برای فرزندان خود هستند.
یک کارشناس اقتصادی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا در این خصوص گفت: گرانی کاغذ و تسخیر بازارها از لوازم خارجی باعث شده است تا قیمت لوازم التحریر برای ماه اول تحصیلی چیزی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان در آید.
علی احمدی افزود: این روند در طول سال تحصیلی همانند سال گذشته ادامه خواهد داشت و یا به قیمت آن افزوده می شود.
وی ادامه داد: تهیه کتب درسی که در مدارس دولتی به عهده آموزش و پرورش است بخشی از هزینه های خانواده را پایین آورده است ، اما از طرفی هزینه رفت و آمد و همچنین تهیه لباس فرم مدرسه باعث به وجود آمدن دغدغه ای جدید برای خانواده ها می شود.
کارشناس مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: برخی از دانش آموزان در شمال استان به جای هزینه های تحصیلی آن را صرف مهاجرت به شهرهای دیگر جهت اشتغال های فصلی می کنند تا کمک حال خانواده خود باشند.
از طرفی گفته می شود برخی از مدارس در زابل خانواده ها را به اجبار گفته اند لباس فرم مدرسه را تنها از خیاطی نگین زهرا تهیه کنند در غیر این صورت ، پذیرفته نیست.
طی تماس تلفنی خبرنگار اوشیدا با مدیر آموزش و پرورش شهرستان زابل وی از اجباری نبودن فرم مدرسه خبر داد و گفت: هیچ اجباری در تهیه لباس فرم از خیاطی خاصی نیست.
علی اکبر بزی ادامه داد: دانش آموزان با هر نوع لباسی که در توان دارند می توانند به مدارس مراجعه کنند چرا که با توجه به ابلاغیه های دریافت شده لباس فرم اجباری نخواهد بود.
وی همچنین بیان داشت: مدارسی که اعلام نیاز فرم مدرسه کرده اند نیز باید از تولیدی های داخل حوزه سیستان آن را تهیه کنند و حق وارد کردن فرم مدرسه از خارج از منطقه را ندارد.
بزی تصریح کرد: این مسئله باعث خواهد شد تا تولید کننده نیز با توجه به ایام مدارس ، بتواند بخشی از نیاز مدارس و همچنین خود را بر طرف کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark