داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
جنگلی به زیبایی شمال/نیاتک جان دوباره گرفت
کد مطلب: ۶۶۶۲۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲
جنگل های نیاتک و جزینک که پوشیده از درختان گز و دیگر درختان همچون بید و پده است به تنهایی توانسته اند یکی از زیباترین مناظر را در منطقه سیستان به وجود آورند.
جنگلی به زیبایی شمال/نیاتک جان دوباره گرفت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از متفاوت ترین مناطق گردشگری در شمال استان سیستان و بلوچستان بر خلاف تصور جنگل های زیبای نیاتک و جزینک واقع در شهرهای هیرمند و زهک است.
این جنگل ها که پوشیده از درختان گز و دیگر درختان همچون بید و پده است به تنهایی توانسته اند یکی از زیباترین مناظر را در منطقه سیستان به وجود آورند.
با این حال به نظر می رسد با توجه به ورود آب به منطقه سیستان و جاری شدن رودخانه ها پس از سالها تعداد مسافران نوروزی در سیستان از سال قبل بیشتر باشد.
همانطور که معاون گردشگری استان سیستان و بلوچستان پیشتر اعلام کرده بود رکورد گردشگری استان در کوه خواجه شکسته شده است انتظار می رود تا در سیزدهمین روز فروردین که به روز طبیعت معروف است ، مناطق گردشگری سیستان میزبان هزاران مسافر نوروزی باشد.


کاظم میر شهرکی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زهک در این خصوص گفت: جنگل جزینک سالانه میزبان خیل عظیمی از مسافران نوروزی است.
وی افزود: این جنگل منحصر به فرد که از زیبایی خاصی نیز برخوردار است مکان مناسبی برای گذراندن یک عصر دلنشین خواهد بود.
میر شهرکی تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۶۰۰ هزار نفر گردشگر از مناطق مختلف گردشگری شهرستان زهک بازدید به عمل آورده اند که در سال جاری این آمار بیشتر خواهد بود.
وی ادامه داد: در کنار جنگل جزینک می توان از جاذبه های تفریحی مجتمع بقیه الاعظم (عج) نیز دیدن کرد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark