داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
ادمین‌های بی‌هویت مجازی در لیگ برتر کشتی/ وقتی ناخبرنگاران برای تیم ملی تعیین تکلیف می‌کنند!
کد مطلب: ۷۱۹۳۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۲
طی روزهای برگزاری رقابت‌های دور رفت لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی مشخص شد که تعدادی از ادمین‌های پیج‌های اینستاگرامی با ID کارت اختصاصی سازمان لیگ و به‌عنوان خبرنگار و عکاس پا به سالن 12 هزار نفری آزادی گذاشته‌اند.
ادمین‌های بی‌هویت مجازی در لیگ برتر کشتی/ وقتی ناخبرنگاران برای تیم ملی تعیین تکلیف می‌کنند!

به گزارش  اوشیدا به نقل از خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در شرایطی که بحران کرونا و شیوع این بیماری در ایران و اقصی نقاط جهان باعث شده بود تا تمام رقابت‌های ورزشی با تعطیلی موقت مواجه شود و تکلیف ورزشکاران رشته‌های المپیکی در سال منتهی به المپیک دچار سردرگمی گردد، بالاخره جهش افسارگسیخته اپیدمی ویروس کووید-19 با کنترل و شیب نزولی روبه‌رو شد تا بسیاری از کشورها ابتدا به شکل محدود و با پروتکل‌های خاص به بازگشایی مجدد ویترین ورزش‌های خود بپردازند.

کشتی فرنگی و آزاد ایران به‌عنوان ورزش نخست کشور و شانس اول کسب مدال در آوردگاه المپیک توکیو نیز در دوران موج اولیه کرونا با تعطیلی مواجه شد، اما بالاخره با پیگیری‌های مسئولین فدراسیون کشتی و مساعدت‌های فدراسیون پزشکی-ورزشی و وزارت بهداشت و درمان برای تبیین پروتکل‌های خاص جهت بازگشایی مجدد سالن‌های کشتی، دوبنده‌پوشان مجدداً روی تشک آمدند تا هم تنور لیگ برتر را داغ کنند و هم نیم‌نگاهی به دوبنده تیم ملی داشته باشند.

برخلاف همه‌ساله که حضور متعدد و بعضاً بی‌شمار خبرنگاران و عکاسان در سالن آزادی به دلیل لزوم پوشش خبری مسابقات کشتی وجود داشت، سازمان لیگ و فدراسیون کشتی طی اقدامی منطقی و پیشگیرانه نسبت به اختصاص تنها یک خبرنگار از هر رسانه اقدام کردند تا هم از ازدحام اهالی خبری جلوگیری شود و هم آمار ابتلا به کرونا لااقل در کشتی شدت نیابد.

با این‌که از ابتدا قرار بود تا فدراسیون کشتی و سازمان لیگ تنها سلامت خبرنگاران معرفی شده توسط رسانه‌های معتبر را طی تست کرونا تائید کند و نهایتاً نسبت به صدور ID کارت مبادرت ورزد، اما طی روزهای برگزاری رقابت‌های دور رفت لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی مشخص شد که تعدادی از ادمین‌های پیج‌های اینستاگرامی با ID کارت اختصاصی سازمان لیگ و به‌عنوان خبرنگار و عکاس پا به سالن 12 هزار نفری آزادی گذاشته‌اند و عملاً این پروتکل‌های منطقی و سخت‌گیری‌های لازم را زیرپا گذاشته‌اند.

یکی از همین افراد اینستاگرامی که خودش را در پوشش خبرنگار به محل برگزاری مسابقات رسانده بود، سفیر تبلیغاتی تیم کشتی باشگاه استقلال است. وی که فعالیت‌های مجازی در شبکه‌های اجتماعی‌اش را منعطف به تیم آبی‌پوش کرده، با حضور در محل تمرین و مسابقه استقلالی‌ها درحال پرزنت و پروموت کردن تیم تازه‌وارد کشتی آزاد است و به‌عنوان ادمین اینستاگرام یک تیم خاص توانسته مجوز ورود به محل برگزاری مسابقات لیگ برتر کشتی را کسب کند.

اوضاع به جایی رسیده که همین فرد اینستاگرامی پایش را از ردای ID کارت خبرنگاری‌اش فراتر نهاده و به ساختار انتخابی تیم ملی کشتی آزاد و چرایی عدم دعوت از برخی گوش‌شکسته‌ها ایراد می‌گیرد. دنباله قضیه را که بگیریم مشخص می‌شود که آقای ادمین از عدم دعوت کشتی‌گیران تیم استقلال به اردوی انتخابی ناراحت است و از این رو به فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی آزاد ایراد می‌گیرد.

جدای این‌که چنین افراد معلوم‌الحالی چگونه بسیار بیشتر از حدود اختیارات ناچیز خود اظهار نظر می‌کنند، پیکان انتقاد باید به سمت فدراسیون کشتی و سازمان لیگ نشانه برود؛ چرا که سازوکار این تشکیلات باعث شده تا یک فرد بی‌رسانه به‌عنوان خبرنگار وارد محل برگزاری مسابقات شود و چنین جولان دهد. سازمان لیگی که به بهانه شیوع ویروس کرونا از افزایش تعداد خبرنگاران رسمی از رسانه‌های معتبر جلوگیری می‌کند، چطور به چنین اشخاصی ID کارت و مجوز ورود را هدیه می‌دهد؟

رفتار دوگانه سازمان لیگ در رابطه با دعوت از خبرنگاران در این‌جا مشخص می‌شود که ارج و قرب یک فرد بی‌هویت مطبوعاتی از رسانه‌های مکتوب و دیجیتال بیشتر است و برخی‌ها حتی بدون طی کردن روال و پروتکل‌های بهداشتی مربوطه می‌توانند به محل برگزاری لیگ برتر راه پیدا کنند. هم‌چنان در چرایی حضور افرادی که تنها رسانه‌شان به اپلیکیشن اینستاگرام محدود می‌شود در مسابقات لیگ برتر کشتی وجود دارد و سازمان لیگ بایستی در این باره پاسخ‌گو باشد، اما کاش اگر هم بدعتی نهاده شده و قرار است من‌بعد از حضور ادمین‌ها هم دعوت شود، لااقل یک تست شخصیتی از آن‌ها گرفته شود؛ علاوه بر تست PCR و پروتکل‌های مراقبتی.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark