داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
اضافه کاری 8 ساله زیر خیابان های زابل؛
خودروهایی که در زمین فرو می روند/۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای شبکه فاضلاب زابل تعهد شده است
کد مطلب: ۷۲۰۱۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
شبکه فاضلاب قدیمی زابل با فرسودگی عجیبی همراه شده و به گفته بسیاری از مسئولان عمر آن به پایان رسیده است.
خودروهایی که در زمین فرو می روند/۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای شبکه فاضلاب زابل تعهد شده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین دغدغه های مردم شهرستان زابل عدم وجود فاضلاب سراسری برای این شهرستان و ریزش ر وزانه قسمت هایی از فاضلاب قدیمی است که باعث می شود خودروهای بسیاری از شهروندان در آن سقوط کنند.

در بسیاری از نقاط شهرستان زابل منازل مسکونی فاقد دسترسی به شبکه فاضلاب هستند و مجبورند همانند همه خانه های روستایی فاضلاب های خانگی در زیر زمین ایجاد کنند تا به وسیله تانکرها هر چند روز یک بار تخلیه شوند.

این در حالی است که شبکه فاضلاب قدیمی زابل نیز با فرسودگی عجیبی همراه شده و به گفته بسیاری از مسئولان زابل عمر آن به پایان رسیده است.

سقوط خودروها در شبکه فاضلاب زابل


محمد علی سنچولی یکی از شهروندان شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: فقط محله های قدیمی زابل به شبکه فاضلاب دسترسی دارند، این در حالی است که محله های جدید فاقد دسترسی هستند.

وی افزود: در زابل شبکه فاضلاب تا کنون نه تنها بازسازی نشده بلکه به محله های فاقد آن هم اضافه نشده است تا نیمی از مردم زابل به این شبکه دسترسی نداشته باشند.

سنچولی بیان کرد: نمایندگان و استاندار سیستان و بلوچستان باید با تخصیص اعتبار به شبکه فاضلاب زابل فکری برای حل مشکل مردم بکنند.
این شهروند سیستان بیان کرد: تا کنون خودرو های بسیاری در شکه فاضلاب زابل سقوط کرده است که خسارات ناشی از آن را هیچ نهادی بر عهده نمی گیرد.

وی بیان کرد: در هنگام بازسازی نقاط ریزش کرده خیابان، مسئولان شرکت آب و فاضلاب زابل به شکل مبتدی و غیر حرفه ای از شاخه درختان بجای هشدار استفاده می کنند که در تاریکی شب قابل رویت نیست.

سنچولی افزود: مشکلات بسیاری در شبکه فاضلاب زابل مشاهده می شود که با پیگیری مسئولان قابل حل است.


عمر شبکه فاضلاب زابل در سال ۹۲ به پایان رسیده است


غلامرضا گنجی فرماندار زابل در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: عملیات اجرایی فاضلاب کشی بلوار آیت الله بختیاری شهر زابل آغاز شده است.

وی افزود: یکی از اصلی ترین معضلات شهر زابل مشکلات فاضلاب است که در سال های گذشته با پیگیری های صورت گرفته بودجه مناسبی در این خصوص در اختیار آبفا قرار گرفته است و عملیات توسعه شبکه فاضلاب در دستور کار این شرکت است و هم اکنون کارگاه بلوار آیت الله بختیاری فعال شده است.

گنجی بیان کرد: عمر شبکه فاضلاب زابل در سال ۹۲ به پایان رسیده است و نیاز جدی به تعمیر و بازسازی دارد.
۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای شبکه فاضلاب زابل تعهد شده است


محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور برگزار شد مقرر شد تا ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار تعهد شده شبکه فاضلاب زابل در سفر قبلی به سیستان نیز جهت واریز و اجرایی شدن آن صورت پذیرد.

وی افزود: همچنین در این جلسه مقرر کردیم تا جهت رفع مشکل اجرای شبکه فاضلاب زابل با توجه به نیاز سپری فلزی ، میزان حدود ۱۰۰ متر سپری توسط شرکت آب فاضلاب کشور از محل موجودی استان خوزستان تامین و در اختیار شرکت آب فاضلاب سیستان و بلوچستان قرار گیرد.

سرگزی بیان داشت: همچنین تصمیم گرفته شد تا اجرای پروژه شبکه فاضلاب زهک از ماه آینده آغاز گردد تا شهروندان شهرستان زهک نیز از شبکه فاضلاب بهره مند شوند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark