داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هیرمند:
مردم در مراسمات عزا و عروسی شرکت نکنند/وضعیت حجاب در دانشگاه ها مناسب نیست
کد مطلب: ۷۰۶۲۲
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۰
نماز جمعه شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه در مصلی الغدیر برگزار شد.
مردم در مراسمات عزا و عروسی شرکت نکنند/وضعیت حجاب در دانشگاه ها مناسب نیست
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: بیست و یکم تیر ماه سالروز تهاجم به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم می باشد که روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است،در آن روز مردم به خاطر اعتراض به بد حجابی و بی حجابی به میدان آمدند اما توسط ماموران رژیم منحوس پهلوی به رگبار بسته شدند و خیل عظیمی از مردم به شهادت رسیدند.

وی افزود: امروز وضعیت جامعه،بازار و دانشگاها در بحث حجاب وضعیت نرمالی ندارد، و بعضی از افراد هنجار شکنی می کنند،امروز در برخی از شهرهای بزرگ کشور روسری مانند یک نوار روی سر انداخته است و توجهی به حجاب و دیده شدن موی خود ندارند.

حجت الاسلام گزمه امام جمعه هیرمند بیان داشت: گرفتاری ها امروز بشر نتیجه اعمال آنهاست و در خانه های خود زندان شدند که حتی نگهبانی هم ندارد،پس باید همه افراد بشینند و با خود فکر کنند که چه گناهانی مرتکب شده اند که دچار این بلا و گرفتاری شده اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر این ویروس ساخته دست بشر هم که باشد،داروی آن دست خداوند است،پس ما باید به درگاه خداوند متعال توبه و استغفار کنیم که خداوند متعال گناهان ما را ببخشد قطعا این عذاب های الهی برداشته خواهد شد.

امام جمعه هیرمند در خصوص اوضاع منطقه و جهان گفت: مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه اسماعیل هنیه رهبر مقاومت فلسطینیان فرموند؛ جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته بر حکم وظیفه دینی،انسانی و اسلامی از هیچ کوششی جهت حمایت از مردم فلسطین و معدوم کردن رژیم جعبی صهیونیستی ها دریغ نخواهد کرد.

وی بیان کرد: امروز همه گروه های مقاومت خارج از کشور تکیه و امید آنها به جمهوری اسلامی ایران است،و کشور ایران هم با همه مشکلات اقتصادی از این گروه های مقاومت حمایت می کند و آنها را تنها نمی گذارد.

خطیب نماز جمعه هیرمند اظهار داشت: دشمن در جنگ رسانه ای تلاش زیادی می کند و مسائل و اتفاقات خیلی کوچک داخل کشور ایران را خیلی بزرگ جلوه می دهد و تیتر اول اخبار آنها می شود.

وی افزود: مردم باید هوشیار و آگاه باشند که اسیر جنگ روانی و بازی دشمن نشوند و به این مسائل توجهی نکنند چرا که این کار دشمن است.

حجت الاسلام گزمه امام جمعه هیرمند بیان داشت:در چند روز گذشته حجت الاسلام عباسی دادستان انقلابی و مردمی هیرمند به دلیل مبتلا شدن به بیماری کرونا به رحمت الهی رفتند که این مصیبت را به خانواده و بازماندگان آن مرحوم و مردم مرزدار هیرمند تسلیت عرض میکنیم.

وی ابراز داشت: نسبت به بیماری کرونا بی توجه نباشیم این ویروس هنوز نرفته است و ادامه دارد، و از باب تذکر مردم مراسمات و جشن های عروسی را برگزار نکنند،چرا که در یک مراسم عروسی چندین نفر به این بیماری مبتلا شدند.

امام جمعه هیرمند در خصوص وصل شدن خط دوم انتقال آب به شهرستان هیرمند گفت: انتظار چندین ساله مردم به پایان رسید و خط دوم انتقال آب از چاه نیمه به هیرمند در چند روز گذشته وصل شد و از زحمات تمامی کسانی که برای اتمام این خط تلاش کردند تقدیر و تشکر می کنیم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark