داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
داوطلبانه پروتکل الحاقی را پذیرفتیم، داوطلبانه هم از آن خارج می‌شویم/ تحریم‌ها لغو نشود از برجام هم فاصله می‌گیریم
کد مطلب: ۷۳۱۴۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۹
نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه خروج از پروتکل الحاقی ربطی به برجام ندارد گفت: اگر قرار باشد برجام باز هم یک طرفه اجرا شده و آمریکا و اروپا هیچ قدمی برندارند ما هم از برجام فاصله می‌گیریم.
داوطلبانه پروتکل الحاقی را پذیرفتیم، داوطلبانه هم از آن خارج می‌شویم/ تحریم‌ها لغو نشود از برجام هم فاصله می‌گیریم

به گزارش اوشیدا «مهدی چمران»، نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه دولت باید قانون کشور و مصوبه مجلس درباره خروج از پروتکل الحاقی را اجرایی کند گفت: نمایندگان مجلس قانون راهبردی لغو تحریم ها را تصویب کردند و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده است، دولت موظف به اجرای قانون است.

وی با اشاره به اینکه مصوبه مجلس از کارایی لازم برخورد بوده است تصریح کرد: اقدام مجلس در تصویب این قانون و تعیین زمان برای آمریکا برای لغو تحریم ها کشورهای اروپایی و آمریکا را دستپاچه کرده است.

چمران با بیان اینکه ایران به صورت داوطلبانه عضویت پروتکل الحاقی را پذیرفته است و هر زمان بخواهد داوطلبانه می تواند از آن خارج شود عنوان کرد: این مسئله حق ایران است که برای خود تصمیم بگیرد ما برای کسی حقی ایجاد نکردیم بلکه داوطلبانه پروتکل الحاقی را پذیرفتیم تا حسن نیت خود را نشان دهیم.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه ایران داوطلبانه حسن نیت خود را نشان داده در حالی که نه اروپا و نه آمریکا هیچ گونه همکاری نکردند ادامه داد: آمریکا با توهین کردن به ملت ایران و خروج رسمی از برجام هیچ جایگاهی برای تعهدات خود قائل نشد؛ بعد از خروج آمریکا از برجام با امضای ترامپ هنوز هم به این قرارداد برنگشتند، عملکرد اروپا هم با خارج شدن از برجام تفاوتی ندارد زیرا یک مورد از تعهدات خود را هم اجرا نکرده است.

وی با اشاره به اینکه ایران یک طرفه به تمام تعهدات خود عمل کرده است گفت: ایران فعالیت های هسته ای در فردو، نطنز، اراک را متوقف کرده و علاوه بر آن به عضویت پروتکل الحاقی در آمده است، حالا تصمیم گرفته است براساس مصوبه مجلس از این عضویت خارج شود.

چمران با بیان اینکه خارج شدن از پروتکل الحاقی ربطی به برجام ندارد تصریح کرد: اما اگر قرار باشد برجام باز هم یک طرفه اجرا شده و آمریکا و اروپا هیچ قدمی برندارند ما هم از برجام فاصله می گیریم.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه معاهده دو طرفه است گفت: آمریکا و اروپا نه تنها به برجام عمل نکردند بلکه عکس آن عمل کردند یعنی هم از این معاهده خارج شدند و هم بر میزان تحریم ها افزودند، تحریم ها را بردارند و به اول برجام برگردند تا ما هم به قبل برگردیم.

انتهای پیام/ک

Share/Save/Bookmark