داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیر کل شیلات سیستان وبلوچستان خبر داد؛
آغاز توزیع گسترده بچه ماهیان گرمابی در استخرها و منابع آبی سیستان وبلوچستان
کد مطلب: ۷۳۸۹۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰
میرانی شاهرودی گفت: توزیع بچه ماهیان گرمابی در استان با رهاسازی تعداد ۲۰۰ هزار قطعه بچه ماهی آمور و کپور معمولی در بیش از ۱۳۰ باب استخر پرورش ماهی شهرستان زهک آغاز گردید.
آغاز توزیع گسترده بچه ماهیان گرمابی در استخرها و منابع آبی سیستان وبلوچستان
عیسی میرانی شاهرودی مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان در گفت و گو با اوشیدا گفت: رهاسازی گسترده بچه ماهیان تولید شده در مرکز بازسازی ذخایر ماهی زهک در منابع آبی و استخرهای پرورشی سطح استان آغاز شد.

وی افزود:این عملیات با هدف ایجاد اشتغال در قالب فعالیت های صید و صیادی و تولید بچه ماهی گرمابی صورت پذیرفته است.وی استان پهناور سیستان و بلوچستان را به لحاظ تنوع شرایط آب و هوایی مستعد پرورش انواع گونه‌های آبزیان عنوان کرد و گفت: در مناطق جنوبی استان ماهیان گرمابی و در مناطق مرکزی و شمال استان علاوه بر گونه های گرمابی می توان گونه های سردابی، خاویاری، شاه میگوی آب شیرین، زالو و زینتی را نیز پرورش داد.

میرانی شاهرودی خاطرنشان کرد: با هدف تنوع بخشی و ترویج گونه های اقتصادی و به تبع نتایج موفق پایلوت پرورش ماهیان خاویاری و شاه میگوی آب شیرین در مرکز زهک، توسعه پرورش این گونه ها در استان آغاز گردیده و در حال حاضر در ۴ مزرعه پرورش ماهی بخش خصوصی در سطح استان پرورش دو گونه ارزشمند خاویاری (فیل ماهی و قره برون) در حال انجام می باشد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark