داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان:
آخرین وضعیت پرونده اختلاس اداره مسکن و شهرسازی چابهار/ انتقال بیش از ۹۲ هزار متر مربع از اراضی با اسناد جعلی/ ۲ متهم دیگر بازداشت شدند
کد مطلب: ۶۴۳۴۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲
حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی راد دادستان زاهدان آخرین وضعیت پرونده اختلاس در اداره مسکن و شهرسازی شهرستان چابهار را تشریح کرد.
آخرین وضعیت پرونده اختلاس اداره مسکن و شهرسازی چابهار/ انتقال بیش از ۹۲ هزار متر مربع از اراضی با اسناد جعلی/ ۲ متهم دیگر بازداشت شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان با اشاره به آخرین وضعیت پرونده اداره مسکن و شهرسازی چابهار گفت: با توجه به اینکه تخلفات بیشتر شده بود؛ دو نفر دیگر از عواملی که در این جریان نقش داشتند شناسایی و دستگیر شدند؛ این دو متهم کارمند نیستند و از بیرون با افراد همکاری می‎کردند.

وی با بیان اینکه متهمان با قرار بازداشت موقت در زندان هستند،ادامه داد: هیئتی از سازمان مسکن و شهرسازی تهران و سازمان ثبت موضوع را بررسی کردند و مشخص شد متهمان تاکنون بیش از ۹۲ هزار مترمربع از اراضی منطقه چابهار را با اسناد جعلی به نام افراد منتقل کرده بودند.

شایان ذکر است؛ در این پرونده یکی از کارکنان اداره ثبت اسناد شهرستان چابهار که یوزر، امضا و مهر رئیس اداره را در اختیار داشت اقدام به درست کردن صورت جلسات تفکیکی جعلی و غیرقانونی کرده و نزدیک به ۶۳ قطعه زمین را که متعلق به دولت بود به نام اشخاص منتقل کرده بود.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد در این زمینه گفت: متهم اصلی در این رابطه دستگیر و بازداشت است و تمامی اسناد را توقیف کردیم و پس از رسیدگی به این پرونده در دادگاه اراضی مجدد به دولت بازگردانده خواهد شد و ضمناً هیچ اقدام فیزیکی روی زمین‌ها صورت نگرفته و به نام کسی هم منتقل نشده است.

گفتنی است دادستان زاهدان در ۱۱ تیرماه نیز از بازداشت رئیس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان چابهار به اتهام مشارکت در اختلاس توام با جعل خبر داده بود
منبع: چهاربهاران
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark