داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
اعترافات «جکی جهادی» عضو داعش که والدینش را سیاه‌بخت کرد/ شدیداً از اقدام خود پشیمانم و انتظار بخشش ندارم! +تصاویر
کد مطلب: ۶۷۲۲۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
یک جوان داعشی پس از بازداشت در سوریه درباره نحوه پیوستن خود به این گروه و بخشی از فعالیت‌هایش اعتراف کرد.
اعترافات «جکی جهادی» عضو داعش که والدینش را سیاه‌بخت کرد/ شدیداً از اقدام خود پشیمانم و انتظار بخشش ندارم! +تصاویر
جک لتس یکی از بدنام‌ترین نیرو‌های داعش است که از ۱۶ سالگی به استخدام این گروه تروریستی درآمد. او که دانش آموخته مدرسه‌ای در آکسفورد بود، مدتی پس از فعالیتش به عنوان یک تروریست در سوریه دستگیر شد و اکنون دو سال از زندانی بودنش می‌گذرد. او نیز جزو عناصر غربی است که به استخدام داعش درآمده بودند که نهایتاً از قلمرو تروریست‌ها رانده و از بازگشت به خانه هم مانده شدند.

بنا بر اعلام بی‌بی‌سی لتس ملقب به جکی جهادی در مصاحبه‌ای از پشت پرده عضویتش در داعش سخن گفت. این تروریست می‌گوید: به شدت از اقدام خود پشیمانم، عضویت من به عنوان یک غربی بسیار تاثیرگذار‌تر بود تا پیوستن یک سوری به این گروه تروریستی؛ به همین دلیل آن‌ها از من برای تبلیغات استفاده می‌کردند. او به اشتباهتش اعتراف می‌کند، اما بهای این خطای بزرگ را تنها خودش نپرداخت و شر وی گریبانگیر والدینش نیز شد. آن‌ها که نگران فرزند خود بودند مقداری پول برای جک فرستادند که این اقدام موجب محکومیتشان شد. آن‌ها می‌گویند: تاوانی که امروز می‌دهیم به دلیل حمایت ما از جک است که قصد بازگرداندن او به خانه را داشتیم.

بیشتر بخوانید:بلبل داعشی به هلاکت رسید +عکس

جک از ۱۶ سالگی به مسجد می‌رفت و مادرش در خیریه مشغول به کار و پدرش کشاورز است. این پسر به والدین خود گفته بود برای یادگیری زبان عربی راهی خاورمیانه می‌شوم، اما دو ماه بعد سر از قلمرو داعش درآورد. یک سال از فعالیت جک در این گروه ترویستی می‌گذشت که درخواست پول از والدینش کرد. بهانه او برای دریافت پول کمک به دوست عیالوارش و بعد فرار از سوریه بود. پدر و مادر جک چندین بار در دادگاه بر این موضوع تاکید کردند که ما فقط برای نجات پسرمان از سوریه برایش پول فرستادیم.

جان لنتس پدر جک می‌گوید: درست است که ما قصد نجات جان او را داشتیم، اما نمی‌خواهم این کار باعث زندانی شدن من و مادرش بشود. من یک پسر دیگر هم دارم و واقعاً نمی‌دانم در شرایط فعلی چه باید کرد.

اعترافات یک تروریست داعش که والدینش را سیاه بخت کرد/ به شدت از اقدام خود پشیمانم و انتظار بخشش ندارم! + تصاویر

علیرغم هشدار‌های پلیس دوربین‌های مداربسته در آکسفورد تصویر خانم لین مادر جک را مشغول فرستادن ۲۲۳ پوند ثبت کردند. آن‌ها قبلاً نیز در مصاحبه‌ای گفته بودند که ما حرف‌های پسرمان را باور کردیم که مدعی بود وابسته به هیچ گروهی نیست.

اخبار داعش

قاضی دادگاه در این باره می‌گوید: من متوجه عشق این پدر و مادر به فرزندشان هستم، اما خب هشدار‌های لازم و کافی قبلاً به آن‌ها داده شده بود. این قاضی در نهایت آن‌ها را به ۱۵ ماه زندان، یک سال تعلیق و پرداخت ۱۴۰ پوند جریمه محکوم کرد.

اخبار داعش

جک که در دوران عضویتش در داعش ازدواج کرد و یک بچه نیز دارد می‌گوید: از مردم کشورم توقع یک شانس دوباره را ندارم و مطمئنم که این کار را نخواهند کرد. اگر خودم هم بودم این کار را نمی‌کردم.در آخر اینکه زندانبانش به او گفته که نمی‌تواند در سوریه بماند، اما کشورش هم به او روی خوش نشان نداده است.

Share/Save/Bookmark