داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سود شرکت های گاز از عدم استقبال زابلی ها از گاز شهری/مردم زمینه سواستفاده متخلفین را فراهم نکنند
کد مطلب: ۶۸۵۳۶
تاریخ انتشار:شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۹
در حالی صف های گاز مایع در زابل تشکیل شده است که بیش از هزار خانوار در این شهر می توانند از گاز شهری بهره مند شوند.
سود شرکت های گاز از عدم استقبال زابلی ها از گاز شهری/مردم زمینه سواستفاده متخلفین را فراهم نکنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ کمبود گاز مایع در سال های اخیر به یکی از مشکلات زمستانی شهرندان سیستانی تبدیل شده است که معمولا در فصل پاییز هم به مدت چند روز رخ می دهد.
با این حال شهرهایی همچون زابل و زاهدان با وجود روشن شدن مشعل گاز در آن باز هم باید شهروندان در صف های طولانی قرار بگیرند تا بتوانند کپسول های گاز مایع را با قیمت معمول خریداری کنند.
از طرفی در این بین سودجویانی در این برهه از زمان وجود دارند که با احتکار کپسول گاز بعد از بوجود آمدن این مشکلات گاز مایع را به قیمت گران بفروش می رسانند تا از این طریق بتوانند سود خوبی بدست آوردند.
کمبود گاز مایع در حالی در زابل هر از چند گاهی رخ می دهد که به گفته فرماندار زابل هم اکنون بیش از هزار خانوار می توانند از لوله کشی گاز شهری بهره مند شوند.
غلامرضا گنجی فرماندار زابل عدم تمایل مردم را عامل اصلی کم توجهی به این طرح دانست و افزود: گاز از طریق cng وارد زابل می شود و هر بار باید هزینه های آن پرداخت بشود اما این در حالی است که عملا مردم زابل هیچ نفعی از آن نمی برند و تنها هزینه های شرکت های طرف قرارداد را بدون هیچ منفعتی برای مردم باید پرداخت کرد.
گنجی بیان داشت: برای خانواده هایی که هم اکنون بخواهند از لوله کشی گاز بهره مند شوند مبلغ پنج میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است که بلافاصله به آنها پرداخت می شود.
وی ادامه داد: موضوع کمبود گاز زابل در زابل به گونه ای نیست که برای مردم نگرانی به وجود بیاورند ، انتشار شایعات نبود گاز مایع و همچنین افزایش تقاضای مردم برای خرید گاز وضعیت اکنون را به وجود آورده است.
فرماندار ویژه زابل خاطرنشان کرد: مردم نباید گول شایعات را بخورند و برای خرید گاز عجله کنند ، چرا که تشکیل صف های طولانی باعث افزایش قیمت گاز در بازار آزاد می شود.
همچنین رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل نیز به خبرنگار ما گفت: با شرکت ها و همچنین خودرو های عامل پخش کپسول گاز متخلف برخورد قانونی خواهد شد.
وی افزود: مردم سیلندر های گاز را گران نخرند چرا که با این کار زمینه سوء استفاده متخلفین را فراهم می کنند.انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark