داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
تجمع اعتراضی مقابل اقامتگاه نتانیاهو و حمله خشن پلیس به معترضان
کد مطلب: ۷۰۶۷۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۴
معترضان به عملکرد ضعیف و فساد دولتی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که امروز با حمله خشن نیروهای امنیتی و پلیس مواجه شده بودند، وعده دادند که دوباره تظاهرات خود را از سر می‌گیرند.
تجمع اعتراضی مقابل اقامتگاه نتانیاهو و حمله خشن پلیس به معترضان

به گزارش  اوشیدا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) با حمله به معترضانی که مقابل اقامتگاه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در قدس اشغالی تجمع و تحصن کرده بودند، سعی کرد آنها را متفرق و محل را پاکسازی کند.

رسانه‌های صهیونیستی این اقدام پلیس در حمله به معترضان مقابل اقامتگاه نتانیاهو را خشن توصیف کرده و گزارش دادند که در این واقعه حداقل ۱۰ نفر مصدوم شدند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، نیروهای پلیس و مأموران شهرداری با معترضان درگیر شده و تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد مأموران با توسل به زور و قوه قهریه ضمن برچیدن چادرها و پلاکاردهای معترضان، بعضی از آنها را نیز بازداشت کردند.

یکی از معترضان می‌گوید زمانی که یکی از مأموران قصد داشته پلاکارد را از دست وی بگیرد، با چاقو پیشانی او را مجروح کرده است.

«موشه یعلون» وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی که خود نیز در جمع معترضان به فساد نتانیاهو حاضر شده بود، در واکنش به این اقدام نیروهای امنیتی در برخورد با تظاهرات‌کنندگان گفت که نتانیاهو سعی دارد صدای منتقدان را خفه کند.

 

 

به نوشته وبگاه «جروزالم‌پست» معترضانی که خواستار استعفای نتانیاهو و محاکمه وی در دادگاه هستند، بعد از پاکسازی شدن اجباری از مقابل اقامتگاه وی، عصر امروز اما اعلام کردند که مجددا به آن مکان برمی‌گردند و تظاهرات را از سر می‌گیرند.

بر این اساس، سازمان‌دهندگان این اعتراضات می‌گویند که مجوز برگزاری تظاهرات را دارند و این خشونت پلیس غیرقابل توجیه است.

«یائیر لاپید» رئیس حزب یش‌عتید و رئیس اپوزیسیون در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) نیز با حضور در میان معترضان تاکید کرد که پلیس و یا نخست‌وزیری نمی‌تواند به آنها بگوید که حق اعتراض مقابل اقامتگاه نتانیاهو را ندارند.

به نوشته وبگاه «یدیعوت آحرونوت»، لاپید همچنین خطاب به نتانیاهو گفت او باید به خاطر داشته باشد که اینجا خانه وی نیست و برای همیشه در آن نخواهد بود.

این در حالی است که شامگاه شنبه نیز حدود ۱۰ هزار از ساکنان تل‌آویو با تجمع در میدان رابین، نتانیاهو و کابینه‌اش را مقصر اصلی وخیم شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا و بحران اقتصادی در فلسطین اشغالی معرفی کردند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م

Share/Save/Bookmark