داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در اقدامی جهادی پس از هشت سال؛
آب در لوله های فتح آباد جریان یافت/ اهالی روستا نماز شکر به جای آوردند
کد مطلب: ۶۴۲۸۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۸
سال هاست که در روستای فتح آباد مردم با مشکل بی آبی مواجه هستند و این موضوع گلایه های بسیاری را به همراه داشته است.
آب در لوله های فتح آباد جریان یافت/ اهالی روستا نماز شکر به جای آوردند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اهالی فتح آباد نیز همانند سایر نقاط زابل از کولر آبی به عنوان وسیله سرمایشی استفاده می کنند و در این بین بی آبی باعث شده بود مردم تابستان های طاقت فرسای زابل را به سختی سپری کنند.

با اینکه آب مهم ترین نیاز هر انسان است اهالی فتح آباد از آن محروم و برای انواع کارهای خود به ویژه شستشو تن، ظروف و البسه و پخت غذا با مشکلات فراوان روبه رو بودند.

پس از گذشت سال ها بالاخره تلاش و اعتراض اهالی این روستا به ثمر رسید و آنان از نعمت آب سالم لوله کشی بهره مند شدند.

رئیس شورای اسلامی  روستای فتح آباد به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: روستاي فتح آباد واقع در بخش مرکزي زابل بيش از هزار و 400 نفر جمعيت دارد و کمتر از پنج کيلومتر تا زابل فاصله دارد.

سرحدی ادامه داد: از سال۸۹ آب روستای کل‌ فتح‌آباد یک الی پنج قطع بود و از فتح آباد دو به بعد نیز با تانكر آبرسانی می شد.

 وی تصریح کرد: از سال ۸۹  علیرغم نامه‌نگاری و پیگیری‌های انجام شده، متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت، در سال ۹۰-۹۱ با تعویض لوله‌های قدیمی و لوله‌گذاری و نصب کُنتُر آب جدید بازهم آبی وصل نشد.

 سرحدی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌هایی که از اداره آب روستایی و شهری انجام شد، گفتند به دلیل پرداخت نشدن هزینه‌ی پیمانکار، آب را وصل نمی کنند.

رئیس شورای اسلامی فتح آباد اذعان کرد: در جلسه ای با حضور رئیس آب و فاضلاب روستایی، این مشکلات پیگیری و با خط لوله اضطراری موافقت شد.

وی اضافه کرد: اگر از همان ابتدا کارشناسی و این آب از هامون به اینجا وصل می‌شد، هزینه بیت المال نیز هدر نمی رفت.

سرحدی تاکید کرد: با همكاری مدیرعامل شركت آب و فاضلاب، فرماندار، رئیس آب و فاضلاب روستایی شهرستان زابل و تعامل و همكاری سایر دوستان در دستگاه اجرایی و مشاركت و كمك مردم روستا و همت و تلاش شبانه روزی همكاران خط كمكی ( خط اضطراری )وصل و مشكل آب  مردم برطرف شد و مردم از خوشحالی دیشب نماز شکر به جا آوردند.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark