داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در آستانه ورود سیلاب به سیستان؛
بر روی سرشاخه اصلی رودخانه هیرمند 8 پل بزرگ و کوچک احداث می شود
کد مطلب: ۶۹۳۲۸
تاریخ انتشار:شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان نیمروز گفت: رودخانه افضل آباد یکی از سرشاخه های اصلی در حوزه سیستان است.
بر روی سرشاخه اصلی رودخانه هیرمند 8 پل بزرگ و کوچک احداث می شود

علی پودینه در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت : شهرستان نیمروز به لحاظ موقعیت جغرافیایی درحوزه سیستان بیشترین وسعت را دارد که احداث جاده وپل درمسیرهای روستاها باتوجه به ساختار جمعیتی این شهرستان یکی از مهمترین اهداف این اداره است.

رئیس اداره راه وشهرسازی نیمروز افزود: یکی از برنامه های مهم این اداره احداث دو پل بزرگ و 6 پل کوچک بر روی رودخانه افضل آباد از توابع بخش سابوری این شهرستان است که علاوه بر احداث این پل ها مسیر تردد شهرستان نیمروز به هامون نیز کاهش میابد.

علی پودینه افزود:باساخت این پل ها فاصله شهرستان نیمروز به هامون بیش از۳۰ کیلومتر کاهش می‌یابد وبیش از 100روستا درشهرستانهای زهک هامون ونیمروز راههای دسترسی شان به محور میل نادر به استان خراسان جنوبی هموار ونزدیکتر خواهد شد.وی هزینه اعتبار ساخت این پل ها را 4 میلیارد تومان عنوان کرد وافزود تمامی این هزینه ها ازمحل اعتبارات استانی بوده است .

رئیس اداره راه وشهرسازی نیمروز گفت: مراحل ساخت پل رودخانه افضل آباد از ابتدای سال 90 آغاز شده که به علت یک سری مشکلات این پروژه به طول انجامید و با پیگیری های مدیر کل محترم راه و شهرسازی در این زمان کوتاه به مرحله اجرای آسفالت رسیده است .انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark