داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ وضعیت جوی آخر هفته
کد مطلب: ۷۲۳۸۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
سازمان هواشناسی اعلام کرد از اواخر وقت امروز سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود.
ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ وضعیت جوی آخر هفته

به گزارش  اوشیدا به نقل از دانا براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور از جمله استان‌های ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، شمال و غرب فارس، شمال بوشهر و خلیج فارس فعال است.

از اواخر وقت امروز دامنه فعالیت این سامانه بارشی استان های اصفهان، قم و به صورت پراکنده استان‌های تهران، البرز، سمنان و خراسان رضوی را در بر می‌گیرد و سبب بارش باران، تشکیل مه و در استان‌های جنوبی موجب وقوع رگبار و رعد و برق می‌شود همچنین در ارتفاعات این مناطق بارش برف و مه غلیظ دور از انتظار نیست.

امروز شدت بارش در شمال و شرق خوزستان، لرستان و نیمه غربی چهارمحال و بختیاری خواهد بود، و طی فردا بارش در غرب و جنوب غرب کشور تضعیف می‌شود. در این روز همچنین بارش پراکنده علاوه بر استان‌های ذکر شده در استان‌های قزوین، خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان و شرق اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

فردا همچنین بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان خراسان رضوی به صورت برف خواهد بود.

روز جمعه بیشتر مناطق کشور جوی آرام دارند، البته در شمال خلیج فارس، بوشهر، برخی مناطق خوزستان، غرب فارس، غرب دریای خزر و طی اواخر وقت در غرب استان گیلان و شرق اردبیل بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نیست.

روز شنبه با ورود سامانه بارشی فعال جدیدی به کشور بارش‌ها به صورت گسترده نیمه غربی را فرا می‌گیرد، فعالیت این سامانه در شمال غرب کشور ضعیف‌تر خواهد بود.

طی روز یکشنبه نیز ضمن تشدید بارش‌ها گستره فعالیت آن بیشتر مناطق کشور به جز استان‌های هرمزگان، سیستان بلوچستان و نیمه جنوبی استان کرمان را در برمی‌گیرد.

بارش‌ها طی روز یکشنبه در استان‌های فارس، شمال و غرب کرمان، شمال بوشهر، زاگرس مرکزی و غرب سواحل دریای خزر شدید می‌شود.
 

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark