داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خبر داد؛
آغاز تزریق واکسن به بی شناسنامه ها و اتباع خارجی در شمال سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۴۱۸۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
هادی میرزایی گفت: با توجه به لزوم قطع زنجیره انتقال‌ ویروس کرونا و ضرورت پوشش واکسیناسیون تمامی جامعه، افراد فاقد اسناد هویتی و مهاجرین خارجی می توانند با مراجعه به پایگاه ها، خانه های بهداشت در سطح منطقه سیستان نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند.
آغاز تزریق واکسن به بی شناسنامه ها و اتباع خارجی در شمال سیستان و بلوچستان
هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با اوشیدا گفت: روند واکسیناسیون کرونا در شمال سیستان و بلوچستان امیدوار کننده است.

وی افزود: تا کنون ۵۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال واکسن کرونا خود را در منطقه سیستان دریافت کرده اند و خوشبختانه این روند باعث شده تا آمار بیماری کرونا تا حد قابل قبولی پایین آید.

میرزایی با بیان اینکه در چند روز گذشته هیچ فوتی کرونایی در سیستان به ثبت نرسیده است گفت: بیماری یابی دانشگاه علوم پزشکی زابل درب منازل افراد یکی از موثرترین راهکاری هایی بود که توانستیم این بیماری را در منطقه کنترل کنیم.

وی همچنین به تزریق واکسن به اتلاع خارجی و افراد فاقد شناسنامه اشاره کرد و گفت: کسانی که در منطقه سیستان فاقد شناسنامه و یا جزو تبعه کشوری دیگری هستند اما در این منطقه حضور دارند می توانند با مراجعه به پایگاه های خانه بهداشت واکسن کرونا خود را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: تعداد زیادی از این افراد در سامانه سیب دانشگاه ثبت نام شده اند و بقیه افراد هم می توانند با مراجعه به پایگاه ها و خانه های بهداشت نسبت به ثبت نام و دریافت خدمات واکسیناسیون کرونا اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تمام افراد فاقد شناسنامه و همچنین مهاجرین خارجی به منظور کنترل بیماری کووید ۱۹ در اسرع وقت جهت تزریق واکسن کرونا به خانه های بهداشت مراجعه کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark