داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۱
 
هتک حیثیت دختر جوان به عنوان تن فروش
کد مطلب: ۱۳۱۵۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۴۳
اوشیدا: رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی فارس از دستگیری هکر صفحه شخصی یک دختر شیرازی در فضای مجازی، خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: سرهنگ سید موسی حسینی اظهار داشت: شبکه‌های اجتماعی یکی از روش‌های ارتباط مجازی کاربران هستند، که به دلیل بی‌ملاحظه بودن برخی از کاربران این صفحات مورد حمله هکرها قرار گرفته و اطلاعات درون آنها سرقت می‌شوند.

وی ادامه داد: بارها و در هشدارهای مکرر از کاربران خواسته شده که اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در فضای مجازی قرار ندهند، چراکه امکان افشای آنها وجود دارد.

رئیس پلیس فتای استان فارس در مورد این خبر گفت: مدتی پیش یکی از کاربران شبکه اجتماعی دچار چنین مشکلی شد و هکر با به دست آوردن کلمه عبور وی به صفحه شخصیش وارد شده و با قرار دادن تصاویر شخصی (بی‌حجابی) از او در این صفحه وی را به عنوان تن‌فروش معرفی و شماره‌های تماس او را در اینترنت منتشر کرد.

حسینی اظهار کرد: این قضیه به همین جا ختم نشد و در اقدامی دیگر هکر با چاپ کردن تصویر بی‌حجابی از شاکی بر روی چند لباس و ارسال آنها به محل کارش او را در میان همکاران فردی بی‌بند و بار القا کرد.

وی گفت: با ارسال پرونده به پلیس فتای استان فارس و با توجه به موضوع هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه شاکی، کارشناسان پلیس فتا در اقدامی سریع، با بررسی لاگ‌های موجود از هکر در فضای مجازی، آدرس اینترنتی وی را شناسایی و با استخراج اطلاعات مکانی متهم دستور قضایی برای دستگیری و احضار وی احصا کردند.

رئیس پلیس فتای فارس بیان کرد: هکر شناسایی شده دارای مدرک کارشناسی و ساکن یکی از شهرهای این استان است که دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
Share/Save/Bookmark