داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
یک بام و دو هوای مسئولین در بازگشایی گذرهای مرزی/ امام جمعه هیرمند: عده ای مانع فعالیت مردم در مرز می شوند
کد مطلب: ۶۷۹۲۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
امام جمعه شهرستان هیرمند گفت : با توجه به اعلام آمادگی سپاه برای ایجاد گذر های مرزی ، برخی از افراد مانع از فعالیت مرزنشینان می شوند.
یک بام و دو هوای مسئولین در بازگشایی گذرهای مرزی/ امام جمعه هیرمند: عده ای مانع فعالیت مردم در مرز می شوند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ مرز به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمدی مرزنشینان در شمال استان محسوب می شود که در سال های اخیر با توجه به انسداد آن به واسطه دیوار مرزی مسدود و فعالیت بسیاری از بومیان قطع گردیده است.

از این رو فرماندار پیشین هیرمند با اجازه تردد تراکتور ها و عبور سوخت از این طریق بخشی از فعالیت مرزنشینان را به منطقه بازگردانند تا سوخت از طریق خود مردم به فروش برسد.

از طرفی مردم عادی که توانایی خرید تراکتور و یا زمین کشاورزی در آنسوی مرز نداشتند قادر به انجام فعالیت های درآمد زا در مرز نبودند و به گونه ای حق خود را ضایع می‌دیدند.

با این حال با توجه به وضعیت اقتصاد مردم در این برهه از زمان ، مرز را می توان تنها راه نجات از اقتصاد ضعیف و جلوگیری از مهاجرت مرزنشینان دانست .

در سال های اخیر سپاه پاسداران با توجه به این موضوع در صدد بازگشایی گذر های مرزی برای مردم شد که این کار نیز توسط برخی از افراد کارشکنی و مانع شده است.

حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند با انتقاد از این موضوع گفت: بازگشایی مرز و صادرات تولیدکنندگان به کشور افغانستان انقلابی در صنعت تولید به وجود خواهد آمد.

وی افزود: سپاه در تلاش است تا گذر های مرزی برای مرزنشینان فراهم کنند اما عده ای از افراد مانع آن می شوند که این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد.

امام جمعه هیرمند تصریح کرد: باید دید چه کسانی هستند که نمی خواهند مردم از مرز نان دربیاورند تا از فقر مطلقی که آنها را فرا گرفته رهایی یابند.

وی بیان داشت : پول فروش سوخت از طریق مرز باید بر سر سفره مردم ورود پیدا کند در غیر این صورت مردم بیشترین آسیب را خواهند دید.
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark