داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نادیده گرفتن حقوق شهروندان توسط برخی از افراد؛
بار اضافی شهروندان بر دوش پاکبانان/وقتی بی توجهی باعث خستگی کارگران می شود
کد مطلب: ۷۴۱۲۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
رها سازی زباله های خانگی توسط برخی از افراد و خانواده ها باعث شده است حتی پای سگ های ولگرد هم به محله های باز شود.
بار اضافی شهروندان بر دوش پاکبانان/وقتی بی توجهی باعث خستگی کارگران می شود
به گزارش اوشیدا؛ یکی از مهمترین مشکلاتی که در سال های اخیر باعث شده است تا شهروندان همواره از شورای شهر و شهرداری گلایه داشته باشند وجود زباله های خانگی در سطح شهر است.

رها سازی زباله های خانگی توسط برخی از افراد و خانواده ها باعث شده است حتی پای سگ های ولگرد هم به محله های باز شود.


نادیده گرفتن حقوق شهروندان توسط برخی از افراد


در همین رابطه یوسف کمالی مقدم یکی از شهروندان ساکن زابل به خبرنگار ما گفت: برخی از افراد به دلیل اینکه سطل های زباله کمی با محل زندگی آنها فاصله دارد اقدام به رها سازی زباله در معابر می کنند.

وی افزود: همین امر باعث شده است تا سایر شهروندان نیز به تقلید از آنها زباله های خانگی خود را در همان محل رها کنند.

کمالی مقدم بیان کرد: هر چند که با تغییر بدنه شورای شهر در زابل روند جمع آوری زباله های خانگی بهتر شده است اما این بار این شهروندان هستند که با شهرداری هماهنگی لازم را ندارد.

وی ادامه داد: این فرهنگ سازی بر دوش خود شهرداری و شورای شهر است که با اطلاع رسانی در سطح شهر به مردم آموزش دهد تا زباله های خانگی خود را راس ساعت مقرر در معابر قرار دهند.


بار اضافی شهروندان بر دوش پاکبانان


محمد پودینه شهردار شهر زابل در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: متاسفانه برخی از شهروندان همکاری لازم را با شهرداری ندارند.

وی افزود: در برخی از محله ها شاهد آن هستیم که با هر بار جمع آوری زباله ها یا نخاله های ساختمانی فردای آن روز مجدداً اقدام به رها کردن زباله می کنند.

پودینه ادامه داد: برخی از شهروندان گویا دوست دارند که محله یا شهر آنها همواره کثیف و زشت باقی بماند چرا که هر بار با رها کردن زباله آسیب بزرگی به چهره شهر وارد می کنند.

شهردار زابل گفت: از طرفی برخی از شهروندان هم که در ساعات مختلف روز با کیسه، زباله خود را جلوی درب قرار می دهند زباله جمع کن ها برای یافتن قوطی های پلاستیکی آنها را پاره و در سطح شهر پخش می کنند.

وی تصریح کرد: بسیاری از این افراد که به اعتیاد شدیدی مبتلا هستند برای یافتن قوطی های آهنی و پلاستیکی سر در سطل های زباله قرار می دهند و یا هر کجا پلاستیک زباله ای ببینند آن را پاره و زباله ها را رها می کنند.

پودینه خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم زندگی بهتری داشته باشیم باید با شهرداری و سایر مسئولان شهر همکاری لازم را داشته باشیم.

شهردار زابل همچنین خاطرنشان کرد: همچنین برای حل مسئله زباله تعدادی خودرو حمل کننده زباله به ناوگان شهرداری اضافه شده است تا بلکه باری از دوش پاکبانان برداشته شود.

وی گفت: در یک ماهه گذشته نیز بیش تر از ۶ هزار تن نخاله ساختمانی از سطح شهر زابل جمع آوری شده است، اما باز هم روند رها سازی این نخاله ها از سوی شهروندان ادامه دارد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark