داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون وزیر بهداشت:
مسافران سریعا به خانه های خود بازگردند/آهنگ شیوع ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان افزایش می یابد
کد مطلب: ۶۹۵۳۵
تاریخ انتشار:جمعه ۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۴
ایرج حریرچی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در پی سفرهای نوروزی ازهفته سوم تعطیلات به بعد با تعداد قابل توجهی از افراد مبتلا و مرگ و میر در سیستان وبلوچستان مواجه خواهیم شد.
مسافران سریعا به خانه های خود بازگردند/آهنگ شیوع ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان افزایش می یابد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت در حاشیه عملیات دفاع بیولوژیک «شهدای مدافع سلامت» که از دقایقی قبل در سیستان آغاز شد در جمع خبرنگاران گفت: از نیروهای نظامی بخصوص سپاه و بسیج که همکاری زیادی با وزارت بهداشت دارند تشکر و قدردانی می کنم.
وی افزود : ۲۵۰ سامانه توسط سپاه تجهیز شده است که روز گذشته مرکز استان ضد عفونی انجام، و از امروز به مدت دو روز منطقه سیستان توسط بسیجیان سمپاشی و استریل خواهد شد.
حریرچی گفت: طی ارزیابی که از منطقه سیستان داشته ایم ، خوشبختانه نسبت به ۵۰۰ صد هزار نفر جمعیت درصد انتقال ویروس کم است اما برای سفر های نوروزی که عمدتا سیستانیان سایر شهرها هستند در هفته سوم به بعد با تعداد قابل توجهی مبتلا و مرگ و میر مواجه خواهیم شد.
وی خاطر نشان کرد: همچنین طی بازدید از مراکز عمومی از حضور مردم در این مکان ها بسیار ناراضی هستیم.
وی بیان داشت: در طرح فاصله گذاری اجتماعی هدف آن است که افراد کاملا سالم از هم دور بمانند تا به این ویروس مبتلا نشوند.
حریرچی خاطر نشان کرد : از مردم استان سیستان و بلوچستان خواهشمند هستم تا مسئله را جدی بگیرند ، همچنین مقرر کرده‌ایم که برگزاری مراسمات جشن بخصوص عروسی ها به کل در استان ممنوع باشد .
وی گفت: تعداد ۱۲۰ هزار نفری که از سایر مناطق کشور به استان وارد شده اند سریعا منطقه را ترک کنند ، چرا که ظرفیت بیمارستان های محلی به اندازه جمعیت خوده منطقه است و اگر موج ناشی از این ویروس در افراد بوجود آید با وجود امکانات مناسب کفاف درمان همه را نمی دهد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark