داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
علی نژاد: اختلافات در هیات مدیره استقلال را حل و فصل می‌کنیم/ دستیار خارجی مجیدی؟؛ فدراسیون فوتبال مرجع تصمیم گیری است
کد مطلب: ۷۳۷۶۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۵
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: به‌دنبال کاهش اختلاف بین اعضای هیات مدیره استقلال هستیم و ماجرا را حل و فصل خواهیم کرد.
علی نژاد: اختلافات در هیات مدیره استقلال را حل و فصل می‌کنیم/ دستیار خارجی مجیدی؟؛ فدراسیون فوتبال مرجع تصمیم گیری است

به گزارش  اوشیدا به نقل از دانا؛ مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون شطرنج امروز برگزار و حسین تامینی به عنوان رئیس 4 سال آتی این فدراسیون انتخاب شد.

مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان در پایان این انتخابات اظهار داشت: امروز ۲ مجمع در شطرنج داریم که مجمع انتخاباتی برگزار شد و بعد از آن مجمع سالیانه برگزار می شود. قریب به ۱۵ ماه این فدراسیون با سرپرستی اداره شد. خوشحالیم که انتخابات برگزار شده و در دور دوم رییس جدید این فدراسیون انتخاب شد.

وی درباره انتظارات از این فدراسیون گفت: باید فدراسیون به‌دنبال مربی خارجی باشد و ما از رییس جدید توقع داریم که وظیفه‌اش را انجام دهد.

معاون وزیر ورزش در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت باشگاه استقلال و استعفای اعضای هیدات مدیره خاطرنشان کرد: ظرف چند روز آینده جلسه‌ای حضوری با اعضای هیات‌مدیره باشگاه استقلال برگزار می‌شود و به‌دنبال کاهش اختلاف بین اعضا هستیم و ماجرا را حل و فصل خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه چطور سرمربی استقلال با توجه به قانون ممنوعیت استخدام خارجی ها، دستیار ایتالیایی استخدام کرده،  بیان کرد: فدراسیون فوتبال مرجع ممنوعیت استفاده از مربیان خارجی‌ست و آن‌ها باید درباره دستیار جدید فرهاد مجیدی حرف بزنند.

علی نژاد با اشاره به پرداخت بودجه به فدراسیون فوتبال و حمایت از تیم ملی برای بازیهای انتخابی جام جهانی تاکید کرد: تیم ملی فوتبال نماینده تمام ملت ماست و همه مردم در هر رده سنی عنایت ویژه‌ای دارند. با توجه به وضعیت دور رفت و نتایج نامناسب تیم ملی، کار دشوار شد و فکر می‌کنم بچه‌های ما با پتانسیل خود با همت و غیرت و تدابیر فدراسیون فوتبال، از این مرحله صعود می‌کنند. مسئولیت کارهای تیم ملی با فدراسیون است و ما دخالتی نداریم اما من‌باب وضعیت حاکمیتی خود حدود ۳۰ میلیاردتومان پرداخت کردیم تا دغدغه‌ای وجود نداشته باشد.

وی همچنین از پرداخت بودجه به فدراسیون های ورزشی خبر داد و گفت: تقریبا در ۲ ماه ابتدایی سال ۸۱ میلیارد تومان به فدراسیون‌ها کمک شامل بودجه سالیانه کردیم که رقم کم‌سابقه‌ای بوده. ما المپیک و پارالمپیک را پیش‌رو داریم و تلاش کرده‌ایم هیچ دغدغه مالی وجود نداشته باشد. تمام فدراسیون‌ها هم ملزم به درآمدزایی هستند و باید منابع مالی به فدراسیون‌ها ورود کنند. شدنی نیست این‌که وزارت ورزش تمام بار مالی را بردارد و روسای فدراسیون‌ها باید برنامه‌ریزی مالی داشته باشند.

معاون وزیر ورزش با اشاره به برگزاری انتخابات سایر فدراسیون هایی که دوره ریاست آنها به پایان رسیده، تاکید کرد: ۱۹ خرداد مجمع انتخاباتی ورزش باستانی و زورخانه‌ای انجام می‌شود. با برگزاری این انتخابات، ما هیچ فدراسیونی را نداریم که با سرپرست باشد. فکر می‌کنم در ۱۰-۱۲ سال گذشته اولین بار باشد که هیچ فدراسیونی سرپرست ندارد.

وی درباره برگزاری مجامع دیگر  گفت: ۳ فدراسیون در تیرماه شاهد برگزاری مجامع انتخاباتی خواهند بود و تلاش می‌کنیم تا وزارت‌خانه را در شرایطی به دولت بعدی منتقل کنیم که هیچ فدراسیونی بلاتکلیف نباشد.

انتهای پیام/
 

Share/Save/Bookmark