داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون محرومیت زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور خبر داد؛
اجرای ۱۲ هزار و ۵۱۴ پروژه عمرانی هديه سپاه به مردم سیستان وبلوچستان
کد مطلب: ۷۴۵۵۷
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶
علی اکبر جعفری گفت: از سال ۸۸ تاکنون قرارگاه قدس و مجموعه نیروی زمینی سپاه در سیستان و بلوچستان ۱۲ هزار و ۵۱۴ پروژه عمرانی در اقصی نقاط دورافتاده استان و مناطق صعب العبور اجرا کرده است.
اجرای ۱۲ هزار و ۵۱۴ پروژه عمرانی هديه سپاه به مردم سیستان وبلوچستان
به گزارش اوشیدا، علی اکبر جعفری، معاون محرومیت زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور ‏در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: بنابر ضرورتی که معمولاً در سیستان و بلوچستان سپاه در نظر می‌گیرد و ایجاد می‌شود حضور ما هم بنا بر ضرورت ها است، یعنی اگر جایی نیاز بر ورود در بحث مسکن، مدرسه‌سازی، حل مشکل آب و ایجاد اشتغال باشد سپاه در جهاد مسکن، جهاد مدرسه‌سازی، جهاد آبرسانی و در قرارگاه غدیر تحت عنوان جهاد اشتغال ورود می‌کند.

وی با بیان اینکه هرکجا ضرورت خدمت رسانی بیشتر فراهم شود حضور سپاه قطعاً بیشتر است، گفت: سپاه جایی حضور پیدا می‌کند که دیگران آنجا حضور نمی‌یابند یعنی در سخت‌ترین، صعب العبور ترین و نا امن ترین مکان ها، جایی که پیمانکار نمی رود بر این اساس دید سپاه برای انجام چنین اقداماتی پیمانکاری و سود نیست بلکه خدمت گذاری است، در این زمینه برای اجرای بسیاری از پروژه‌های محرومیت زدایی از هزینه های خود صرف کرده و این فرق سپاه با دیگران است.

معاون محرومیت زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور ادامه داد: کار محرومیت‌زدایی در روستاها و نقاط محروم است در این زمينه پروژه های اجرا شده با کیفیت و نظارت عالی، تنوع بسیار و البته پایین ترین هزینه ها است.

وی افزود: از سال ۸۸ تاکنون قرارگاه قدس و مجموعه نیروی زمینی سپاه در سیستان و بلوچستان ۱۲ هزار و ۵۱۴ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۳۱۰ میلیارد تومان اجرا کرده است.

جعفری اظهار کرد: سپاه در بحث مسکن محرومین برای کمک به دولت ورود کرد و تاکنون ۲هزار و ۹۲۱ مسکن برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، مردم محروم، خانواده‌های ایثارگران، شهدا و جانبازان در سیستان و بلوچستان ساخته شده است.

وی اضافه کرد: در زمینه محرومیت زدایی سال گذشته هزار و ۳۶۲ پروژه عمرانی ساخته شد که بخشی از آنها شامل گاز کشی، مرمت خانه محروم و حوزه علمیه و خانه عالم، تسطیح زمین های کشاورزی، اشتغالزایی، ایجاد استخرهای پرورش ماهی، ایجاد کارگاه های تولیدی و صنایع دستی، ایجاد سیل بند و مرمت گلزار شهدا بوده است.

این مسئول به اجرای بزرگترین پروژه تاریخ سیستان و بلوچستان و بزرگترین پروژه کشور در این استان تحت عنوان "جهاد آبرسانی" اشاره کرد و گفت: این پروژه آبرسانی به ۲ هزار روستا توسط سپاه است که این میزان سه هزار و ۴۹۱ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع در روستاهای مختلف را در بر می گیرد و ۵۵۰ هزار نفر از آن بهره مند می شوند.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در سیستان و بلوچستان ۲ هزار و ۴۷۲ روستا با تنش آبی مواجه هستند یا اصلاً آب ندارند، که از این تعداد ۲ هزار روستا را سپاه رفع تنش آبی می‌کند.

معاون محرومیت زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور در بحث فضای آموزشی و اقدامات مربوط به حوزه مدرسه سازی، گفت: سیستان و بلوچستان با ۶۰ درصد نیروی جوان، جوان ترین استان کشور است و بالاترین ورود به مقطع ابتدایی را این خطه به خود اختصاص داده، به گونه ای که در چهار سال آینده ۱۲هزار و ۴۰۰ کلاس درس کمبود دارد که اگر از الان تدبیری انجام نشود مشکلاتی رخ می دهد.

وی تصریح کرد: در این زمینه تاکنون ۱۸۸باب مدرسه به همت قرارگاه قدس و نیروی زمینی سپاه ساخته شده و ۷۶۴ کلاس درس به فضای آموزشی اضافه شده که سپاه آنها را ساخته و تحویل آموزش و پرورش داده است.

جعفری خاطر نشان کرد: بعد از انقلاب تاکنون ۲۷۶ برابر جمعیت دانش آموزی سیستان و بلوچستان بیشتر شده است و این مهم لزوم مدرسه سازی در این خطه را بیش از بیش کرده است.

به گفته وی، ساخت ۵۰۰ سرویس بهداشتی در ۱۱۱ مدرسه و مرمت ۹۱ مدرسه از دیگر خدمات انجام شده در این حوزه می‌باشد.

معاون محرومیت زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور افزود: اهدای ۲۱۱هزار لوازم التحریر، ۳۰ هزار جفت کفش و ۱۴ هزار لباس دانش آموزی از جمله خدمات اجتماعی ارائه شده در مناطق محروم می باشد.

جعفری ‏با بیان اینکه محرومیت زدایی و کمک به محرومان در مناطق دور افتاده و صعب العبور همچنان در دستور کار قرار دارد، گفت: تا جایی که در توان باشد از ظرفیت سپاه، قرارگاه قدس، مردم و خیرین در این راستا بهره گیری خواهیم کرد تا این اقدامات موثر بخش مرهمی بر درد محرومان و نیازمندان باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark