داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده انتظامی شهرستان زابل خبر داد؛
دستگیری باند 5 نفره سارقان زورگیر با 17 فقره سرقت در"زابل"
کد مطلب: ۷۱۹۱۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷
احمد ثمره حسینی از دستگیری باند 5 نفره سارقان زورگیر، وکشف 17 فقره سرقت دراین شهرستان خبرداد.
دستگیری باند 5 نفره سارقان زورگیر با 17 فقره سرقت در"زابل"
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سرهنگ "احمد ثمره حسینی"، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره زورگیری و سرقت منزل در سطح شهرستان زابل ، موضوع در دستور کار مأموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ ، در پی دریافت اظهارات مالباختگان و شباهت شیوه و شگرد این سرقتها دریافتند که پای یک باند حرفه ای درمیان است.

سرهنگ ثمره حسینی با اشاره به اینکه سارقان در تمامی این سرقتها ازیک دستگاه موتورسیکلت ویک دستگاه خودروی پراید سفیدرنگ استفاده می کردند بیان داشت: ماموران پلیس در ادامه تحقیقات خود و با استناد به سرنخهای بدست آمده در مرحله اول ۳ نفر از سارقان که از افراد سابقه دار بودند را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل تصریح کرد: با شناسایی مخفیگاه سارقان، طی هماهنگی قضائی دریک عملیات غافلگیرانه و هماهنگ این ۳ سارق درمخفیگاهشان درخیابان کارگر دستگیر وبه کلانتری منتقل شدند.

سرهنگ ثمره حسینی گفت:متهمان که بین ۲۸ تا ۳۹ سال سن دارند پس از مواجهه با ادله و مستندات محکم پلیس چاره ای جز اعتراف به فعالیتهای بزهکارانه خود نداشتند و به ۱۷ فقره زور گیری وجه نقد و تلفن همراه ،سرقت منزل،سرقت سیم برق وکابلهای مخابراتی در سطح شهرستان زابل با همدستی ۲نفردیگر از دوستانشان اعتراف کردند.

وی با اشاره به کشف تعداد یک عدد کلت کمری، مقدار تقریبی ۵۰۰ کیلوگرم سیم برق هوایی ، سیم کابل مخابراتی و سیم برق خانگی ، یک دستگاه تبلت ، ۳ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه ، تعداد ۷ عدد پلمپ کنتور آب به همراه کنتور ، یک عدد باتوم کشوئی آهنی و ۱۰ کیلوگرم لوله مسی اسپیلت در بازرسی از مخفیگاه سارقان گفت : در ادامه و در تحقیقات تکمیلی پلیس ۲ نفر دیگر عضو این باند نیز شناسایی و در عملیات هایی مجزا دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضایی از شهروندان خواست به منظور پیشگیری از سرقتهای به عنف و ناکام گذاشتن سارقان زورگیر، در ساعات کم تردد و به خصوص ساعات پایانی شب از تردد در نقاط تاریک و خلوت سطح شهر خودداری و در صورت مشاهده افراد مشکوک در فرعی ها و نقاط کور محلات سریعا با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark