داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
شاخص بورس وارد کانال یک میلیون و 800هزار واحدی شد/ 28هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بازار سرمایه
کد مطلب: ۷۰۶۶۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۲
شاخص کل بورس تهران امروز با افزایش بیش از 70هزار واحد رکود دیگری را ثبت کرد و وارد کانال یک میلیون و 800هزار واحد شد؛ همچنین امروز معامله گران در تالار شیشه‌ای بیش از 14میلیارد سهم را به ارزش 28هخزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.
شاخص بورس وارد کانال یک میلیون و 800هزار واحدی شد/ 28هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بازار سرمایه

به گزارش اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاخص کل بورس تهران که دیروز قرمز بود؛ امروز در پایان معاملات با رشدی 41هزار و 480 واحدی (4.1درصدی) و عبور از ابر کانال یک میلیون و 800هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 812هزار و 834 واحدی ایستاد.

شاخص کل با معیار هم وزن با رشد 14هزار و 616 واحد افزایش عدد 485هزار و 890 واحد را ثبت کرد.

معامله گران امروز در بورس بیش از 10میلیارد و 758میلیون سهم و اوراق مالی را در یک میلیون و 769هزار نوبت و به ارزش 19هزار و 929میلیارد تومان داد و ستد کردند که تعداد معاملات نسبت به روز گذشته 6درصد افزایش را ثبت کرد.

ارزش روز بازار در بورس تهران امروز به بیش از 6787هزار میلیارد تومان رسید.

مجموع ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس در پایان معاملت امروز به بیش از 28هزار میلیارد تومان رسید که حاصل معامله 14میلیارد و  649میلیون سهم است.

ارزش معاملات خرد امروز به بیش از 25هزار و 250هزار میلیارد تومان رسید که نسبه به روز گذشته رشد 25درصدی را شاهد هستیم.

نمادهای معدنی و صنعتی گلگهر، فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان و س. نفت، گاز و پتروشیمی تامین بیشترین تاثیر  را در رشد شخاص داشتند.

 نماد بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس نمادهای پربیننده امروز بورس بودند.

 

شاخص کل فرابورس ایران هم امروز با 565 واحد افزایش عدد 18هزار و 733 واحد را ثبت کرد. معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از 3 میلیارد و 891 میلیون سهم و اوراق مالی در 882 هزار نوبت معامله و به ارزش 8 هزار و 76 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای پتروشیمی مارون، صباتامین، پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن، گهرزمین، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین مثبت را بر  رشد شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای پربیننده امروز فرابورس شامل پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس،سیمان لار سبزوار، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، مولد نیروگاهی جهرم، نیروی برق دماوند و بانک دی بودهند.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark