داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
۷۵ معتاد متجاهر از سطح شهرستان زابل جمع آوری شدند
کد مطلب: ۶۸۵۰۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
زباله گردی و همچنین سرقت های ریز و درشت از شایع ترین فعالیت ها در بین معتادان کارتن خواب است.
۷۵ معتاد متجاهر از سطح شهرستان زابل جمع آوری شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با کاهش نسبی دما و تعطیلی زود هنگام بازار ها در زابل برخی از زباله گردها زودتر از موعد همیشگی به خیابان ها آمده و چهره شهر را به گونه ای زشت جلوه می دهند.

این زباله گردها معمولا معتادانی هستند که با فروش کارتن و پلاستیک هایی که در سطل های زباله ها جمع آوری می کنند مواد مخدر مصرفی خود را تهیه می‌کنند .

این در حالی است که اکثر مبتلایان به اعتیاد که اقدام به جمع آوری کارتن و پلاستیک می کنند مواد مخدر از نوع شیشه و کریستال مصرف می کنند.

مواد مخدر تریاک معمولا از مرز افغانستان به صورت قاچاق وارد می‌شود و از استان سیستان و بلوچستان به صورت قاچاقی به سایر استان ها می رسد.

سوداگران مرگ در سال های اخیر معمولا راه های مختلفی برای گذر از دیوار مرزی استفاده کرده اند که از معمول‌ترین آنها استفاده از منجنیق است.

اما معتادان سطح خیابان علاوه بر جمع آوری کارتن و پلاستیک اقدام به سرقت هم می کنند که این روند باعث نارضایتی برخی از خانواده‌ها شده است.

سرقت کپسول های گاز ، لامپ های درب حیاط و سیم های تلفن از شایع ترین سرقت ها در بین این افراد است.

سرهنگ احمد ثمره حسینی فرمانده انتظامی شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی طرح جمع آوری معتادان تابلو و خطرناک به منظور زیبا سازی چهره شهر، کاهش سایر جرائم و ایجاد محیطی امن و آرام برای شهروندان در سطح شهرستان به اجرا در آمده است.

وی افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری دیگر رده های عملیاتی شهرستان زابل ، ۷۵ نفر از معتادان متجاهر و کارتن خواب را جمع آوری کردند تا پس از طی دوران ترک در مراکز بازپروری و کمپ ترک اعتیاد به کانون گرم خانواده ها برگردند.

ثمره حسینی با بیان اینکه عواقب منفی حوزه موادمخدر گسترده است و نیاز به عزم جدی برای مقابله دارد تصریح کرد: با آموزش مهارت های زندگی و حمایت و آگاه سازی این افراد از بروز نابسامانی ها در جامعه جلوگیری می شود.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark