داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
دانشگاه علوم پزشکی زابل پیشرو در کنترل ویروس کرونا/ تغییر رفتار مردم در منطقه سیستان بزودی ما را وارد موج ششم خواهد کرد
کد مطلب: ۷۴۲۲۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۲
هادی میرزایی گفت: تغییر رفتار مردم و عدم رعايت پروتکل‌های بهداشتی بزودی منطقه سیستان را وارد موج ششم خواهد کرد.
دانشگاه علوم پزشکی زابل پیشرو در کنترل ویروس کرونا/ تغییر رفتار مردم در منطقه سیستان بزودی ما را وارد موج ششم خواهد کرد
هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: آمار کرونا به دلیل تغییر رفتار مردم در منطقه سیستان در حال افزایش است.

وی افزود: متاسفانه در روزهای اخیر در یک 24 ساعت فقط 50 بیمار کرونای مثبت به ثبت رسانده ایم در حالی که در گذشته این آمار بین 12 تا 20 نفر بوده است.

میرزایی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زابل در مدت شیوع بیماری کرونا با انجام طرح حاج قاسم سلیمانی توانست مقدار قابل از شیوع بیماری کرونا در منطقه سیستان جلوگیری کند و افراد مبتلا را نیز بالافاصله پس از ابتلا قرنطینه کند.

وی تصریح کرد: با توجه به آبی شدن منطقه و همچنین کاهش آمار بیماری در منطقه سیستان رفتار جامعه به سمت و سویی رفته که تجمعات بیش از اندازه ای را در مراسمات عروسی و عزا شکل داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل افزایش بیماری کرونا در منطقه سیستان برگزای مراسمات عروسی و عزا است گفت: با توجه به سرد شدن هوا و طوفان های اخیر در منطقه سیستان مردم اقدام به بستن درب و پنجره ها در منازل مسکونی می کنند که این امر باعث عدم تهویه مناسب هوا خواهد شد و در نتیجه ویروس کرونا به افراد بیشتری انتقال می یابد.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش ابتلا کرونا در منطقه سیستان ورود مسافران از مناطق مختلف کشور در روزهای تعطیل است که از روز سه شنبه هفته قبل آمار ورود مسافران به شمال سیستان و بلوچستان با افزایش چشم گیری مواجه بوده است.

میرزایی تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به واکسیناسیون بالای کرونا در منطقه سیستان پیش بینی می کنیم تا آمار فوتی های کرونا در منطقه زیاد افزایش نیابد.

وی ادامه داد: در کنار تلاش های مدافعان سلامت مردم نیز باید همکاری لازم را با کادر درمان داشته باشند و در صورت مشاهده علائم بیماری فوری به مراکز درمانی شهر و یا روستای خود مراجعه کنند.

میرزایی همچنین گفت: متاسفانه در سال های اخیر با توجه به اینکه کارهای بزرگی در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته است برخی از افراد به دلایل تنفرات شخصی اقدام به تخریب کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی در فضای مجازی می کنند.

وی ادامه داد: فعالیت هایی که در پیشگیری از کرونا انجام شده است باعث شده تا زابل به عنوان دانشگاه علوم پزشکی پیشرو در کنترل بیماری کرونا در سطح کشور مطرح شود.

میرزایی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زابل با تلاش های کادر درمان و فعالیت هایی که صورت گرفته است از دانشگاه های علوم پزشکی استان های بزرگ هم در بحث کنترل این بیماری پیشی گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه فضای مجازی مخصوصا در منطقه سیستان یک فضای رها شده است که افرادی به دلایل مشکلاتی شخصی که دارند و بدون مجوز رسانه ای اقدام به انتشار محتوا ناپسندی می کنند تا یک مدیر را تخریب کنند.

میرزایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کارهای بزرگی قرار است در منطقه سیستان انجام شود عملیات تخریب مدیران بومی را برخی از افراد آغاز کرده اند که این امر ضربه بزرگی در بحث بهداشت و درمان به مردم خواهد زد.


انتهای پیام/انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark