داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
کورسو امید در سرزمین نیمه تمام ها؛
کارخانه لاستیک سیستان سرمایه گزار می گیرد
کد مطلب: ۷۳۴۱۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی از جذب سرمایه گزار با شرایط ویژه برای ساخت کارخانه لاستیک شهرستان هامون خبر داد.
کارخانه لاستیک سیستان سرمایه گزار می گیرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ معمولا از سیستان و بلوچستان به عنوان سرزمین پروژه های نیمه تمام نام می برند، از نیمه تمام ماندن کارخانه های عظیم تولیدی در این استان تا عدم تکمیل بزرگراه های آن حتی پس از گذشت بیش از یک دهه، علاوه بر آن طبیعت نیز با خشکسالی ۲۰ ساله روی نا سازگارای با مردم این استان دارد.

کارخانه لاستیک شهرستان هامون که در شمال سیستان و بلوچستان قرار بود احداث شود از جمله این پروژه های نیمه تمام است، کارخانه ای که قرار بود برای مردم این سرزمین یک هزار اشتغال ایجاد کند و اقتصاد منطقه را دچار تحول کند.

دولت برای جلوگیری از مهاجرت مردم به دلیل خشکسالی و بیکاری در سیستان تصمیم به ساخت سومین کارخانه تولید لاستیک کشور را گرفت که پس از آن با احداث تنها چند درصد پروژه دیگر هیچ وقت تکمیل نشد.

با این حال نمایندگان سیستان در سال های اخیر با پیگیری هایی که داشته اند هم نتوانسته اند دولت را برای ساخت این کارخانه بزرگ دوباره بر سر کار بیاورند.

در همین رابطه محمد سرگزی نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی به خبرنگار ما گفت: برای کارخانه لاستیک سیستان به دنبال جدب سرمایه گذار هستیم.

وی افزود: جذب این سرمایه گذار ها با ویژگی های منحصر به فردی همراه است که قطعا همکاری آنها با دولت موجب پیشرفت اقتصاد در منطقه سیستان خواهد شد.

سرگزی ادامه داد: با جذب سرمایه گذار دولت تعهد می دهد که وامی از صندوق توسعه ملی برای این پروژه به سرمایه گذار اهدا کند.

وی تصریح کرد: همچنین نصف سود تسهیلات به بانک عامل، از طریق دولت پرداخت می‌شود.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در صورت اخذ تسهیلات دیگر از سیستم بانکی، کل سود تسهیلات توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران پرداخت می‌گردد.

وی گفت: این در حالی است که در صورت عدم جذب سرمایه گذار، سازمان ایدرو (گسترش و نوسازی صنایع ایران) پیگیری لازم جهت تامین اعتبار از طریق سازمان برنامه و بودجه را به عمل خواهد آورد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سیستان نیازمند توسعه همه جانبه است،لزوم استقرار واحدهای صنعتی و استفاده از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی رامشار از برنامه های خاص نمایندگان در مجلس خواهد بود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark