داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
شهادت سردار دلها زنگ بیداری بر دل های خفته بود
کد مطلب: ۶۹۵۵۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۲
امیر فرزادی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان هیرمند طی یادداشتی تشییع پیکر با شکوه سردار سلیمانی را بازخوانی کرد.
شهادت سردار دلها زنگ بیداری بر دل های خفته بود
به گزارش اوشیدا؛ این سال ها و تقریباً یک دهه است که ملت انقلابی ایران ایران در جواب فتنه گران داخلی و خارجی هر ساله در دی ماه با آرمانهای امام راحل ، رهبری معظم و شهدا در یوم‌الله نهم دی ماه عهدی تازه می بندند اصولاً دی ماه را با نهم آن می شناسند و از آن خاطره هایی در ذهن دارند این شور و شوق انقلابی در هر قشر به عنوان وظیفه تعریف شده است گرچه دشمنان این ملت هر سال با هدایتگری شیطان بزرگ و پادویی منافقان در پی حوادث اجتماعی و سیاسی سعی در کم رنگ کردن آن را داشته اند.
دی ماه سال ۹۸ علاوه بر حضور مردم در مراسم روز بصیرت حادثه ای دیگر را به خود ثبت رساند سحرگاه سیزدهم دی ماه خبری هولناک و غیرقابل باوری در رسانه ها پیچید اگرچه باور آن سخت و تقریبا محال بود ولی آرام آرام دل های عاشق حاج قاسم تلخی آن را در وجود آزادگان احساس کرده‌اند خبر خیلی زود به تیتر اول رسانه های دنیا تبدیل شد آن کسی که برای معامله با خدا خود بیش از چهار دهه در جهاد و کوشش بود برای به دست آوردن بهترین پاداش که شهادت است کوه ها و دشت ها را وجب به وجب طی کرده بود و به آرزویش رسید.
سردار سپاه اسلام ، که جزو شجاع ترین افراد جهان بود شربت شهادت را نوشید و پیکرش همانگونه که آرزویش را داشت در راه محبوب همانند سرور و سالار شهیدان حسین ابن علی علیه السلام در خاک آرامید بهترین پیش بینی از قدر شناسی ملت از این شهید بزرگ را مقام معظم رهبری داشتند زیرا از ملت ایران شناخت کافی دارند همان شناختی که امام راحل از این ملت قدرشناس را داشتند و معتقد بودند که با دلی آرام و قلبی مطمئن انقلاب را به این مردم می‌سپارند تا به دست نا اهلان نیفتد.
این اطمینان باعث می شود که امام عزیز با روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا به جایگاه ابدی سفر نماید حقیقت ماجرا در شهادت سردار سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی نیز همین قدرشناسی بود تا آنجا که مراسم تشییع پیکر شهید و همرزمانش حادثه ای بی نظیر رقم بزنند.
این اتفاق مانند قیامتی میماند که در آن محشری به پا شد و باید بگوییم که این دریای بیکران حضور ، در باور کسی نمی گنجد.
شهادت این شهید بزرگوار گویا زنگ بیداری برای دل های خفته ای بود که زنگا روزگار بر روی آن نشسته بود شهادت این سردار بزرگ بیمه‌ای بود برای اسلام و انقلاب اسلامی چراغی بر فراز راه گم کردگان بود که در ذهن خودشان کار انقلاب اسلامی را سخت می پنداشتند در باور خودشان ملت را در مرز بندی های سیاسی سنجش می کردند.
قدر شناسی ملت های منطقه از شهید صلح مجاهد فی سبیل الله با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نبود جز با اخلاص خود این شهید مظلوم شاید این گفته به گزاف نباشد که دنیا بعد از شهادت این عزیز و همرزمان و مجاهدان دیگر روی آرامش را نمی بیند و نمونه اش وضعی است که امروز شاهد ایم.
شهادت این ابر مرد شباهت های زیادی به شهادت سیدالشهدا امام حسین علیه السلام و یارانش دارد و قدر معلم ارزش‌های انقلابی را بیش از پیش نمایند خواهد نمود و حقانیت آرمان‌های انقلاب اسلامی را برای ملت آزادیخواه منطقه و جهان روشن میکند.
این شهادت سال های مجاهدات مردی بود که در جهاد فی سبیل الله نمونه کامل است برای آنکه ابعاد وجودی شهید سلیمانی برای ما روشن تر گردد وصیتنامه سیاسی الهی او را روزانه مرور کنیم تا متوجه شویم مجاهدت و مجاهد بودند در مسیر پیروی از ولایت و پاسداری از دین خدا چه ابعادی دارد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark