داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
قاتل: شوخی، شوخی آدم کشتم!
کد مطلب: ۶۵۲۴۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۷
عامل جنایت خیابان لادن مشهد که پس از چهار سال زندگی مخفیانه در چنگ قانون گرفتار شده است، هنگام بازسازی صحنه قتل گفت: من شوخی، شوخی، آدم کشتم، اصلا باورم نمی شد که دستم به خون آلوده شود!
قاتل: شوخی، شوخی آدم کشتم!
متهم پرونده جنایت نیمه شب در خیابان لادن مشهد، که اکنون 34 ساله است، در حالی که حلقه های قانون بر دستانش خودنمایی می کرد توسط کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به محل وقوع جنایت هدایت شد تا جزئیات قتل دوستش را بازسازی کند!

بیشتر بخوانید:

قتل جوان پرسپولیسی پس از بازی فینال
قتل دوست خیانتکار برای روابط پنهانی
قتل به خاطر متلک پرانی
این مرد که سعی داشت جملات حاکی از ندامت خود را با بغضی در گلو بیان کند با تفهیم مواد قانونی از سوی قاضی ویژه قتل عمد، مبنی بر این که مواظب اظهارات خود باشد و حقیقت ماجرا را بیان کند، مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد و پس از معرفی کامل خود گفت: من «رضا» هستم و هم اکنون 34 سال دارم! شب هفتم مهر سال 93 بود که با دوستانمان در یک خانه مجردی در خیابان لادن مشهد قرار گذاشتیم. آن روز دو نفر از دوستانمان از تهران به مشهد آمده بودند تا یک سری معاملات را به نتیجه برسانیم! آن شب شهرام (مقتول) که جوانی تقریبا هم سن و سال خودم بود با گوشی تلفن همراهش با فرد دیگری صحبت می کرد.

او به داخل خیابان لادن رفته بود و مدت مکالمه اش طولانی شد. من هم بیرون رفتم و با دیدن او بازگشتم! در این هنگام شهرام که متوجه من شده بود گفت: چیه! چرا قهر می کنی؟ من هم برای آن که او را بترسانم، چاقویم را بیرون کشیدم و روی قفسه سینه اش گذاشتم البته قصدم شوخی بود! و نمی خواستم او را بکشم ولی وقتی تیغه چاقو را فشار دادم ناگهان چاقو به قلبش فرو رفت! من خیلی ترسیده بودم صورتش را بوسیدم و گفتم الان تو را به بیمارستان می برم و خوب می شوی؟ بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و موضوع را به دوستانم که در خانه بودند اطلاع دادم! سپس با آمبولانس همراه شهرام به بیمارستان دکتر شریعتی مشهد رفتم ولی وقتی شنیدم که او جان خود را از دست داده، از بیمارستان گریختم تا این که بعد از چهار سال دستگیر شدم! این متهم در پاسخ به سوال قاضی میرزایی که پرسید آن شب چرا با خودت چاقو حمل می کردی؟ گفت: یک هفته قبل از این حادثه، یک مرغ سر بریدم به همین دلیل چاقو نزدم مانده بود!

در پی اعترافات صریح متهم، قاضی کاظم میرزایی با صدور قرار بازداشت موقت، وی را روانه زندان کرد تا تحقیقات قضایی درباره این جنایت خیابانی ادامه یابد.

شایان ذکر است بامداد هشتم مهر سال 93، کارکنان بیمارستان دکتر شریعتی در تماس با پلیس، از مرگ جوان 29 ساله ای خبر دادند که بر اثر ضربه چاقو مجروح شده بود! با بررسی های مقدماتی که توسط قاضی موحدی راد (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه) صورت گرفت، مشخص شد که جوانی به نام «رضا»عامل این جنایت است که دقایقی بعد از مرگ شهرام از بیمارستان گریخته است. تحقیقات نیروهای انتظامی برای دستگیری متهم فراری بی نتیجه ماند تا این که قاضی «کاظم میرزایی» رسیدگی به پرونده های جنایی را به عهده گرفت.

این قاضی با تجربه که سمت دادستانی بویین زهرا را نیز در کارنامه قضایی خود دارد، پس از مطالعه دقیق اوراق این پرونده چهار ساله، به سرنخ های مهمی رسید و با صدور دستورات ویژه از کارآگاهان خواست به ردیابی متهم فراری بپردازند چرا که تحقیقات قاضی ویژه قتل عمد نشان می داد او دوباره به مشهد بازگشته و در بولوار کلاهدوز به صورت ناشناس و مخفیانه زندگی می کند! به همین دلیل کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با راهنمایی های قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی وانقلاب مشهد وارد عمل شدند و متهم فراری را در یک عملیات غافلگیرانه به دام انداختند.

منبع: روزنامه خراسان
Share/Save/Bookmark