داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده سپاه پاسداران شهرستان زابل:
غدیرسقل وحدت تمام مسلمانان جهان/بازسازی واقعه غدیر باعث افتخار مردم سیستان
کد مطلب: ۶۴۳۷۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵
فرمانده سپاه پاسداران شهرستان زابل گفت: واقعه غدیر مرکز سقل وحدت تمام مسلمانان جهان است و بازسازی آن در دارالولایه سیستان برای همه ما افتخار آفرین است.
غدیرسقل وحدت تمام مسلمانان جهان/بازسازی واقعه غدیر باعث افتخار مردم سیستان
سرهنگ پاسدار علی ثمره حسینی در حاشیه بازدید از محل بازسازی واقعه تاریخی غدیر در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، اظهار کرد: تمامی تمهیدات لازم برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن بازخوانی واقعه غدیرخم اندیشیده شده به طوری که دو ماه قبل بیش از ۱۰ هکتار از اراضی حاشیه کمربندی آیت الله سیستانی با همکاری و همیاری تمام دستگاههای اجرایی زابل تسطیح شده است.

وی افزود: با توجه به عظمت غدیر در دین مبین اسلام این مراسم هر سال باشکوه تر از قبل برگزار می شود تا نسل های جدید هم با این موضوع بیش از پیش آشنا شوند.

فرمانده سپاه پاسداران شهرستان زابل ادامه داد: به منظور بهره برداری بیشتر عکاسان، خبرنگاران و مستندسازان از مراسم بازخوانی غدیر تمامی امکانات و شرایط فراهم شده تا این افراد بتوانند بدون هر گونه مشکل و با فراغ بال در این راه گام بردارند و همچنین برای حضور مردم و سادات منطقه جایگاه ویژه ای تدارک دیده شده است تا مردم به راحتی بتوانند اجرای هنرمندان را مشاهده کنند.

ثمره حسینی با بیان اینکه باز خوانی غدیر در سیستان با محوریت زابل برگزار می شود، تصریح کرد: واقعه غدیر را مرکز سقل وحدت تمام مسلمانان جهان است و با توجه به تاکید پیامبر اکرم(ص) در بحث خطبه غدیر که حاضران به غایبان، پدران به فرزندان تا روز رستاخیز موضوع غدیر را نقل کنند بازسازی این واقعه در دارالولایه سیستان با محوریت شهر زابل برگزار می شود.

وی اضافه کرد: در بازسازی واقعه غدیر خم در زابل مسولان بسیاری از کشور، استان و منطقه حضور خواهند یافت که این موضوع به خوبی اهمیت این واقعه را نشان می دهد.

ثمره حسینی بیان کرد: واقعه غدیر پیام های فراوانی را با خود به همراه دارد بنابراین مطالعه و آشنایی با این واقعه از طرق گوناگون ضروری می باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :