داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مرز فرصتی برای رونق اقتصادی با همسایگان است
کد مطلب: ۷۴۰۹۹
تاریخ انتشار:شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۳
آیت الله رئیسی گفت: مرز یک فرصت است و اصلا تهدید نیست. یکی از فرصت های مرز بهره برداری اقتصادی است. مبادلات مرزی بین ساکنین در جمهوری اسلامی و کشور افغانستان یا کشورهای دیگر است.
مرز فرصتی برای رونق اقتصادی با همسایگان است

به گزارش  اوشیدا به نقل از خاورستان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در بدو ورود به فرودگاه بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: استان خراسان جنوبی به برکت جمهوری اسلامی در هر کوی و برزن آن کار و تلاش بسیاری شده است.

وی افزود: علی رغم کارهایی که در این چهل ساله شده اما باز هم محرومیت هایی دارد که باید این محرومیت ها برطرف شود.

رئیس جمهور بیان کرد: یکی از مسائل استان بحث جاده ها و ارتباطات ریلی است؛ وزیر راه همراه ما است که این مسئله را دنبال میکند. مسئله اصلاح جاده های مواصلاتی و مسائل ریلی مناطق از اولویت وزیر راه است.

آیت الله رئیسی عنوان کرد: در استان خراسان جنوبی کاهش نزولات جوی را داریم اما خداوند متعال به این استان ذخایر و معادنی داده که شاید اقتصاد این استان از اقتصاد معدن باشد که باید در جهت فعال کردن ظرفیت های معادن فعالیت شود.

وی اظهار کرد: توفقیقی شد و سومین سفر استانی خود را خراسان جنوبی قرار دادم و عرض سلامی خدمت مسئولان پرتلاش استان و نماینده ولی فقیه باشم. 

رئیس جمهور گفت: ان شاءالله این سفر بتواند با بررسی هایی که از قبل انجام شده و نشست هایی که در استان داریم بتوانیم اولویت ها را در استان دنبال کنیم.

آیت الله رئیسی در مورد مرز، اظهار کرد: مرز یک فرصت است و اصلا تهدید نیست. یکی از فرصت های مرز بهره برداری اقتصادی است. مبادلات مرزی بین ساکنین در جمهوری اسلامی و کشور افغانستان یا کشورهای دیگر است.

وی بیان کرد: ما در استانهای دیگر هم گفته ایم که فعال شدن بازارچه های مرزی به گسترش صادرات بینجامد که امر مبارکی است و میتواند وضع اقتصادی مرز نشینان را سامان دهد و میتواند به نحوی مسائل امنیت مرز هم کمک کند.

رئیس جمهور افزود: فعال شدن بازارچه های مرزی کار بسیار مهمی است. من در سفر قبل به خراسان جنوبی هم گفتم بازارچه های مرزی باید دنبال شود برخی از اقدامات انجام شده است. ان شاءالله در این سفر روی بازارچه های مرزی نیز تاکید خواهیم کرد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark