داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
خروج گله۲۰۰ نفری شتر از بستر تالاب هامون توسط یگان حفاظت محیط زیست زابل انجام شد
کد مطلب: ۷۴۵۴۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹
یگان حفاظت محیط‌زیست زابل به منظور حفاظت از بستر تالاب هامون و جلوگیری از چرای بی رویه دام اقدام به خروج یک گله شتر ۲۰۰ نفری از بستر تالاب هامون کردند.
خروج گله۲۰۰ نفری شتر از بستر تالاب هامون توسط یگان حفاظت محیط زیست زابل انجام شد
به گزارش اوشیدا، مهدی امیری سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل گفت: چرای دام در بستر تالاب هامون باعث نابودی پوشش گیاهی و افزایش کانونهای گردو غبار در منطقه می شود لذا حفظ و حراست از بستر تالاب و پوشش گیاهی آن در کنار سایر برنامه های اجرایی جهت حفظ و احیای تالاب هامون از قبیل لایروبی کانال‌ها و رودخانه‌های منتهی به تالاب هامون، احیای گودیهای طبیعی از اقدامات مهم و حایز اهمیت است.

امیری افزود: این دومین خروج گله شتر در یک هفته اخیر در حوزه شهرستان بوده است ،همچنین در این گشت وکنترل که در ساعات اولیه صبح انجام شده بود یگان حفاظت محیط زیست موفق شد یک دستگاه خودروی کشنده که در حال برداشت غیر مجاز شن وماسه از مسیر رودخانه فصلی بود را توقیف کند.

وی در پایان تصریح کرد: بر اساس قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست هرگونه برداشت شن و ماسه از داخل مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست بدون کسب مجوزهای لازم ممنوع می باشد و با متخلفینی که به هر نحو اقدام به تخریب غیر قابل جبران این مناطق می نمایند، برخورد قانونی صورت می پذیرد.

انتهای پیام/س
Share/Save/Bookmark