داخلی آرشيو خبر صفحه مشکلات مردم
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده مردم سیستان در مجلس مطرح کرد؛
افغانستان تمکین نمی کند؛ لزوم پیگیری حق آبه در محافل جهانی/ غفلت دولت از انتقال آب دریای عمان به ضرر کشور است
کد مطلب: ۷۳۱۹۹
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۸
حبیب الله دهمرده گفت: افغانستان نسبت به پرداخت حق آبه بین المللی ایران از هیرمند تمکین نمی کند، این موضوع باید در محافل جهانی با جدیت دنبال شود.
افغانستان تمکین نمی کند؛ لزوم پیگیری حق آبه در محافل جهانی/ غفلت دولت از انتقال آب دریای عمان به ضرر کشور است
به گزارش اوشیدا؛ حبیب الله دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: حق آبه بین المللی در محافل جهانی باید دنبال شود و شتاب بگیرد تا افغانستان تمکین کند، اما این اقدام را انجام نمی دهد و به تعهدات پایبند نبوده است که باید از با استفاده از راهکارهایی برای رفع این مشکل ورود کرد.
 
وی ادامه داد: علاوه بر پیگیری حق آبه، باید موضوع های درون کشوری از جمله پروژه آب های ژرف، انتقال آب از دریای عمان و جلوگیری از تبخیر و رسوب گذاری هم پیگیری شود.
 
دهمرده افزود: در صورتی که نسبت به هر کدام از پروژه های انتقال آب از دریای عمان و آب ژرف غفلت شود، به ضرر مملکت است.
 
وی با تاکید بر این که برای پایان دادن به مشکلات آبی سیستان و بلوچستان حتما باید موضوع انتقال آب از دریای عمان پیگیری شود، گفت: در این راستا مجلس باید شناسنامه و ردیف مشخص کند که پیگیری هایی به منظور تحقق آن در حال انجام است.

نماینده مردم سیستان در مجلس، رفع معضل گرانی، برخورد قاطع با حرام خواران، توجه به معیشت مردم، اشتغال و بیکاری، ایجاد زیرساخت های فضای مجازی برای دانش آموزان، احیای سازمان عمران سیستان، منطقه آزاد، بازارچه ها و گذرهای مرزی، کارخانه های لاستیک، کاشی، سرامیک و آرد، ایجاد بنگاه های ریز و درشت و همسان سازی حقوق بازنشستگان را از دیگر موارد مهمی اعلام کرد که از سوی مجلس پیگیری می شود و نیاز به توجه مسئولان دارد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark