داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
از بازی در نمایش «بولدوزر» تا بازگشت به تلویزیون/ امینی: خیلی‌ها می‌گفتند چرا در «دلدادگان» نقش منفی بازی کردی؟
کد مطلب: ۶۴۹۶۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
پویا امینی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از بازخورد مردم درباره بازی خود در سریال دلدادگان گفت.
پویا امینی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که علت اصلی شهرت او بازی در مجموعه‌های تلویزیونی پربیننده مثل «خط قرمز» و «در قلب من» است و با نقش متفاوتش در سریال «دلدادگان» خوش درخشید، هرشب با نمایش «بولدوزر» در تماشاخانه دیوار چهارم میزبان علاقه‌مندان است.

با این بازیگر به بهانه حضورش در نمایش «بولدوزر» و سریال «دلدادگان» گفتگو کردیم که در ادامه آن را می‌خوانید.

آقای امینی؛ از همکاری با آقای سنجابی و بازی در نمایش «بولدوزر» بگویید.
با من تماس گرفتند و گویا قبل از آن راجع به من با خانم قلی‌خانی هم صحبت کرده بودند. متن نمایشنامه را برای من فرستادند و قرار شد با هم همکاری داشته باشیم.

بعد از ۱۷ سال مجدد با آقای ایمان اشراقی همبازی شدید، چه حسی داشتید؟
طبیعتاً همکاری و ارتباط با دوستانی که پیش از این عقبه‌ای دارند، خیلی زیباست. چند وقت پیش هم با شهرام حقیقت دوست همسفر شدم و طی دوهفته‌ای که با هم بودیم یاد روز‌ها و خاطره‌ها می‌کردیم. همراه هم بودن ما در انظار عمومی برای مردم و اطرافیان خاطره گذشته را زنده می‌کند و برایشان جذاب است.

رشته شما کارگردانی نمایش بوده، تا به حال به فکر کارگردانی یک اثر نمایشی بودید؟
بله؛ به فکر کارگردانی اثر نمایشی بودم، اما شرایط آن فراهم نشده البته یکی از دغدغه هایم است. ولی نمی‌خواهم به هر قیمتی آن را انجام دهم.

اولویت شما بین تلویزیون، سینما و تئاتر کدام است؟
نمی‌توانم به آن‌ها اولویتی بدهم؛ چون مسئله‌ای که برای من اهمیت بیشتری دارد فضا، متن و گروهی است که قرار است برایشان کار کنم. گاهی اوقات به عنوان مثال یک کار سینمایی را به دلیل یک کار تلویزیونی یا پیشنهاد یک کار تلویزیونی را به خاطر یک تئاتر رد کرده ام. به طور کل شرایط کلی کار است که من را راغب به انجام آن می‌کند.

از نظر شما نیاز روز مردم در عرصه تئاتر چیست؟
در شرایط بد اقتصادی که فکر نمی‌کنم کسی به موضوع سرگرمی فکر کند. واقعا شرایط خوبی نیست و دچار یک تزلزل اجتماعی شده ایم. این روز‌ها باید فرصت بسیار مناسبی برای تماشای تئاتر، فیلم و ... باشد؛ اما متاسفانه شرایط اقتصادی مردم مانع از این می‌شود که خیلی راحت بخواهند اثری را در سینما و در سالن‌های تئاتر و کنسرت ببینند.

درباره نقش متفاوت خود در سریال «دلدادگان» بگویید.
اینکه بعد از چندسال دوباره با این سریال برگشتم، خوب است. خودم فضای کار را دوست داشتم. گروه بسیار خوب، همدل و همراهی داشتیم از آقای ایرج محمدی گرفته تا منوچهر هادی و محمد افسرى عزیز و سایر دوستانی که در طول زمان فیلمبرداری مدت کمتری در خدمتشان بودیم. ما در فضای مجازی گروهی داشتیم که بعد از هر قسمت صحبت و تمام مسائل را نقد می‌کردیم. البته من به دلیل تئاتر و آقای هادی به دلیل تدریس در کلاس‌های آموزشی درگیر بودیم و وقت نمی‌کردیم در زمان پخش قسمت جدید آن را ببینیم. از این رو معمولاً همزمان با هم تکرار آن را می‌دیدیم و درباره آن قسمت صحبت می‌کردیم. با اتمام سریال بغضی در دل همه بچه‌ها نشست و غصه خوردیم از اینکه انقدر زود این مدت گذشت. در این مدت که دو سال و نیم طول کشید خانواده‌ای شکل گرفت که با یکدیگر همراه و همسو بودند. امیدواریم به زودی شرایطی فراهم شود و همراه با گروه با یک پروژه جدید در خدمت مخاطبان تلویزیون باشیم.

بازخورد مخاطبان چگونه بود؟
از ابتدای سریال همه سعی می‌کردند که ماجرا را حدس بزنند؛ البته بعضی از این حدس‌ها درست بود و بعضی از آنها خیر. با این تفاسیر در انتها باز هم از اتفاقاتی که رخ داد جا خوردند. راجع به خود من هم نظر‌ها خیلی دقیق نبود. بسیاری می‌گفتند چرا نقش منفی بازی کردی یا اینکه چرا نقشت کوتاه است؛ ولی واقعیت این است که من بیشتر دنبال این بودم که سریال جدیدی را در تجربه کاری‌ام داشته باشم. من دوستی و ارتباطی چندین ساله با آقای هادی دارم و این سریال اولین تجربه همکاری با ایشان بود که از آن بسیار لذت بردم و سعی بر آن داشتم که نقشی که به من سپرده شده را درست بازی کنم و فکر می‌کنم تا حدود ۸۰-۹۰ درصد این شخصیت درست بوده و مورد توجه کارگردان و هدف سریال بوده است.

از برنامه‌های آینده خود بگویید.
فعلا بر روی کار تئاتر تمرکز دارم و تا اتمام این کار تصمیم جدیدی نخواهم گرفت. اگر شرایط فراهم شود به امید خدا مجدد با کنسرت «نمایش بگو کجایی» در خدمت آقای سالار عقیلی باشم و همچنین دو کار دیگر که صحبت‌های آن انجام شده است.

سخن پایانی؟
از مخاطبانی که طی این مدت سریال «دلدادگان» را دنبال کردند تشکر و از تمام مردم دعوت می‌کنم نمایش «بولدوزر» راببینند. این نمایش یک اثر متفاوت با سوژه خاص و نقشی جدید و متفاوت از آنچه که تا حالا از بنده دیدند، است. امیدوارم از این کار هم لذت ببرند.

گفتگو از بهار مینو

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark