داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بهانه عدم توانایی حرید ماسک قابل قبول نیست؛
ماسک بزنید حتی اگر مجبورید آن را در خانه درست کنید
کد مطلب: ۷۰۶۲۴
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۶
بسیاری از خانواده های شمال استان سیستان و بلوچستان از عدم توانایی خرید ماسک گلایه کردند.
ماسک بزنید حتی اگر مجبورید آن را در خانه درست کنید
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با روند شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از استان ها به حالت قرمز و یا هشدار در آمده اند که این موضوع اهمیت رعایت توصیه های بهداشتی را نزد مردم بیشتر می کند.

در همین رابطه بسیاری از مردم از عدم توانایی خرید ماسک می گویند، آنها برای خرید هر ماسک باید چیزی حدود هزار و ۲۰۰ تومان هزینه کنند که اکثر مردم شمال سیستان و بلوچستان این هزینه را نمی توانند پرداخت کنند.

یکی از شهروندان در این خصوص می گوید: اگر روزانه فقط یک عدد ماسک استفاده کنم باید ۳۶ هزار تومان در ماه هزینه شود که این رقم می تواند به تهیه نان و سایر اقلام مورد نیاز خانواده در روز پرداخته شود، بسیاری از مردم با یارانه زندگی می کنند و نمی توانند از پس هزینه های بهداشت و درمان بر آیند.

وی خاطرنشان کرد: اگر تدبیری شود و در اختیار خانواده هایی که برای تهیه ماسک با مشکل رو به رو هستند ماسک رایگان قرار دهند، ما هم نیز در جامعه بدون ماسک حضور نخواهیم یافت.

دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در این خصوص گفت: ماسک حتما لازم نیست از داروخانه ها تهیه شود، گاهی خود افراد با پارچه می توانند آن را در خانه تهیه کنند.

وی افزود: ماسک مهمترین وسیله در برابر پیشگیری از ویروس کرونا است، لذا شهروندان باید توجه داشته باشند که بدون ماسک در بیرون از منزل حضور پیدا نکنند.
میرزایی بیان داشت: شهروندان توجه داشته باشند که در صورت امکان از خانه بیرون نروند و اگر برای کار یا فعالیت های روزانه مجبور به خروج از منزل هستند رعاین فاصله یک متر و نیم تا دو متر را با سایر افراد حفظ کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین حتما از ماسک استفاده کنند و پس از هر بار تماس با چیزی دست ها را مرتب به مدت ۳۰ ثانیه بشویند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark