داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گلایه شهروندان سیستانی از یک معضل تکراری؛
بوی نامطبوع مهمان همیشگی شهروندان زابلی شد/یک مسئول: انسداد فاضلاب خیابان رسالت رفع شده است
کد مطلب: ۷۰۲۶۴
تاریخ انتشار:شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۹
گرفتگی های پی در پی و همچنین ریزش ناگهانی شبکه فاضلاب زابل از جمله معضلاتی است که باعث می شود تا شهروندان از وجود این گونه مشکلات ابراز نگرانی و گلایه کنند.
بوی نامطبوع مهمان همیشگی شهروندان زابلی شد/یک مسئول: انسداد فاضلاب خیابان رسالت رفع شده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین معضلات شهرستان زابل که همواره شهروندان روزانه با آن رو به رو هستند مشکلات فاضلاب این شهرستان است.

گرفتگی های پی در پی و همچنین ریزش ناگهانی این شبکه فاضلاب از جمله معضلاتی است که باعث می شود تا شهروندان از وجود این گونه مشکلات ابراز نگرانی و گلایه کنند.

از طرفی نبود اعتبار کافی برای ترمیم شبکه فاضلاب زابل نیز خبر از این دارد که مشکلات موجود همواره در این شهرستان ادامه خواهد داشت.

یکی از شهروندان شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: شبکه فاضلاب در خیابان رسالت زابل به مدت چند روز است که دچار گرفتگی و بالازدگی شده است.

وی افزود: بالازدگی فاضلاب شهری نه تنها بوی نامطبوعی در محلات ایجاد می کند بلکه باعث می شود تا مشکلات بهداشتی در این محله ها به وجود آید.

این شهروند سیستانی بیان داشت: پس از هر بار بالازدگی پرسنل آب و فاضلاب شهرستان زابل این مشکل را بر طرف می کنند اما مشکلات موجود باعث شده است تا بوی نامطبوع پایدار بماند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: رفع موقت مشکلات فاضلاب زابل چاره ساز نیست، مسئولین باید برای مرتفع کردن دائمی این مشکلات آستین همت بالا بزنند.

شهریار سرابندی رئیس اداره آب و فاضلاب شهر شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: انسداد شبکه فاضلاب خیابان رسالت ۲۸ شهرستان زابل با حضور پرسنل در محل رفع شده است.

وی افزود: جهت رفع انسداد فاضلاب این محل، نصب پمپ انجام،و خط بای پس ،جهت تخلیه شبکه فاضلاب و رفع مشکل ایجاد شده است.

سرابندی خاطرنشان کرد: شروع عملیات نصب پمپ و بای پس به طور کلی ۹ ساعت طول کشید که سرانجام به رفع انسداد انجامید.

وی بیان داشت: از شهروندان تقاضا داریم تا در فاضلاب شهری از قرار دادن نخاله های ساختمانی و همچنین زباله به جد خودداری کنند.

سرابندی تصریح کرد: بی ملاحضگی برخی از شهروندان باعث می شود تا فاضلاب زابل دچار مشکل شود و دچار انسداد شود.

وی خاطرنشان کرد: البته عمر شبکه فاضلاب زابل نیز به اتمام رسیده است و بروز اینگونه رفتار ها از سوی شهروندان مشکلات فاضلاب زابل را دو چندان خواهد کرد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark