داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل :
آمریکا اهل منطق و گفت و گو نیست/کاهش پرواز های فرودگاه زابل باعث عقب افتادگی شده است
کد مطلب: ۶۷۱۱۴
تاریخ انتشار:جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱
امام جمعه زابل گفت: آمریکا اگر اهل منطق و گفت و گو بود از برجام که حاصل چند سال مذاکره بود خارج نمی شد.
آمریکا اهل منطق و گفت و گو نیست/کاهش پرواز های فرودگاه زابل باعث عقب افتادگی شده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ نماز جمعه این هفته شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام کیخا امام جمعه شهرستان زابل برگزار شد.
حجت الاسلام علی اکبر کیخا در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت: انقلاب اسلامی بستر هدایت و بستر امر به معروف و نهی از منکر را فراهم نمود،با انقلاب اسلامی و در پی آن تشکیل نظام اسلامی و بعد از آن برپایی دولت اسلامی که جامعه اسلامی را رقم می زند و همه باعث به وجود آمدن تمدن اسلامی می گردد .
وی افزود: انقلاب اسلامی واکنش در مقابل ظلم و ستم و چپاول و از بین رفتن عزت و شرف و هتک نوامیس و... توسط مستکبرین بود، تسلیم شدن و نوکر بودن بسیار هزینه دارد و قطعا هزینه مقاومت و ایستادگی کمتر است .
امام جمعه زابل تصریح کرد: یکی از کارهای دشمن ایجاد تردید است، یعنی ایجاد جنگ و خونریزی در حالی که علت جنگها در جهان، زیاده خواهی ، سلطه طلبی و زورگویی مستکبرین بوده است.
وی گفت: مقاومت کنش نیست بلکه واکنشی طبیعی و عاقلانه در برابر زورگویی ها و تجاوز متجاوزین است.
خطیب جمعه زابل بیان داشت: نخست وزیر ژاپن حامل پیام رئیس جمهور آمریکا بود که حضرت آقا در دیدار خطاب به نخست وزیر ژاپن فرمودند: ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.
وی گفت: آمریکا اگر اهل منطق و گفت و گو بود از برجام که حاصل چند سال مذاکره بود خارج نمی شد.
خطیب جمعه زابل تصریح کرد: در روز گل و گیاه ، لزوم توجه شهرداری ها به فضای سبز ، تخصیص بودجه توسط دولت با تلاش وپیگیری نمایندگان مجلس، همچنین می شود قسمتی از درآمد مرز سیستان برای حل مشکلات مالی شهرداری های منطقه سیستان اختصاص یابد.
وی با اشاره به سالروز تشکیل جهاد سازندگی گفت: پیگیری و حل مشکلات کشاورزان و دامداران باید سرلوحه کار قرار گیرد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی نماینده سیستان هستند باید از این ظرفیت برای حل مشکلات کشاورزان و دامداران استفاده شود، حضور به عنوان رئیس کمیسیون کشاورزی در منطقه پررنگ تر شود.
امام جمعه زابل گفت: طرح انتقال آب بالوله ۴۶هزار هکتاری ابهامات زیادی دارد مسئولین به این ابهامات پاسخ دهند، چقدر موفق بوده، باید این موضوع شفاف شود اگر پرداخت شده به کجا پرداخت شده؟ مسئولین طرح در همین هفته با یک نشست خبری به سوالات و ابهامات پاسخ دهند.
وی خاطرنشان کرد: جاده مواصلاتی استاندارد، فرودگاه مناسب، میزان پرواز فرودگاه زابل ۱۸ پرواز بوده که به ۴ پرواز تقلیل یافته ، آیا پیشرفت است یا عقب افتادگی؟ هرچقدر میزان پرواز بیشتر باشد البته متناسب با ظرفیت تعریف شده میزان رشد منطقه بیشتر می شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark