داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان:
۱۱ هزار کودک در سیستان و بلوچستان دچار سوتغذیه هستند
کد مطلب: ۵۶۷۸۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴
مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان عنوان کرد: به دلیل شرایط ویژه سیستان و بلوچستان و محرومیت های موجود در آن ۱۱ هزار کودک دچار سوتغذیه هستند.
۱۱ هزار کودک در سیستان و بلوچستان دچار سوتغذیه هستند
رضا شهرکی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: در حال حاضر ۱۱ هزار کودک دچار سوتغذیه در سیستان و بلوچستان وجود دارد که با توجه به اهمیت تغذیه سالم در میان کودکان به منظور ایجاد سلامتی و ساختن آینده خوب برای آنان باید احتیاجات تغذیه ای آنان برطرف شود.

وی افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، کودکانی که دچار سوتغذیه و رشد کم هستند در خانه های بهداشت در هنگام واکسیناسیون و اندازه گیری قد و وزن شناسایی و در صورت مشکلات مالی در خانواده به کمیته امداد ارجاع داده می شوند.

شهرکی تصریح کرد: کودکان دچار سوتغذیه هر ماه سبد غذایی به ارزش ۵۰ هزار تومان از سوی کمیته امداد دریافت می کنند تا احتیاجات تغذیه ای آنان از این طریق برطرف شود.

مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان ابراز داشت: در حال حاضر شمار زیادی از کودکان دچار سوتغذیه با اینکه، خانواده آنان مددجوی کمیته امداد نیستند از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند تا با تغذیه سالم و مناسب، آینده و سلامت آنان تضمین شود چرا که کمبود مواد غذایی مناسب برای کودکان به طور حتم تاثیر نامطلوبی در رشد و سلامت آنان در بزرگسالی دارد.

شهرکی در پایان گفت: کمیته امداد امام خمینی با پرداخت جهیزیه، کمک هزینه تحصیل، تامین لوازم ضروری زندگی، تسهیلات اشتغالزایی، کمک به احداث اماکن مسکونی مددجویان، اجاره مسکن، کمک معیشت، خدمات درمانی، بهداشت، سوتغذیه، خدمات مشاوره و تخصصی، بیمه اجتماعی، حمایت از زنان بی سرپرست و بد سرست و ایتام به یاری نیازمندان و محرومان شتافته است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark