داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
پای خیرین و هلال احمر برای رفع تشنگی مردم در سیستان باز شد؛
نذری که آب بود/یک اقدام ارزشمند در مناطق محروم سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۴۱۱۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷
در سال های اخیر جمعیت هلال احمر با اجرای طرحی در سطح استان با نام نذر آب درصدد رفع تشنگی خانواده های سیستان و بلوچستانی برآمده است.
نذری که آب بود/یک اقدام ارزشمند در مناطق محروم سیستان و بلوچستان
به گزارش اوشیدا؛ در پی خشکسالی دو دهه ای در شمال سیستان وبلوچستان اکثر روستاهای منطقه در تابستان دچار تنش آبی می شوند که این امر موجب شده است تا زندگی بسیاری از افراد تحت تاثیر این مسئله قرار گیرد.


اما در سال های اخیر جمعیت هلال احمر با اجرای طرحی در سطح استان با نام نذر آب درصدد رفع تشنگی خانواده های سیستان و بلوچستانی شد.

نذر آب همانطور که از نامش هم پیداست به مشکلات آبی منطقه می‌پردازد، اما در کنار آن جمعیت هلال احمر با اهدای بسته های معیشتی و حمایتی باعث کمک به بسیاری از خانواده ها شده است.نذر آب مشکلات بسیاری را از خانواده ها حل کرده است


حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: "نذرآب"، امروز به یک فرهنگ برای رفع مشکلات مناطق دچار خشکسالی تبدیل شده است.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از خشکسالی در سیستان و بلوچستان افزود: حل مشکلات ناشی از خشکسالی در کوتاه مدت امکان‌پذیر نیست و نباید انتظار معجزه برای آن داشته باشیم.

نماینده مردم سیستان تصریح کرد: هلال‌احمر با اجرای نذر آب، کار بزرگی در استان انجام داده و امیدواریم با کمک خیرین بتوانیم مشکلات مردم سیستان و بلوچستان را در مدت زمان کوتاه‌تری برطرف کنیم.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح نذر آب امروز به یک فرهنگ ارزشمند تبدیل شده در حالی که در گذشته در مقابل اجرای آن مقاومت می‌شد.

وی ادامه داد: ‌شکل گیری و ترویج این اقدام ارزشمند با تلاش هلال‌احمر و مشارکت خیرین اتفاق افتاده که جای تقدیر دارد. امروز هلال‌احمر در کنار انجام وظایف ذاتی خود، نیاز مردم متاثر از خشکسالی را شناخته و به داد این مردم رسیده است.

 دهمرده تاکید کرد: کار اساسی برای حل مشکل کم آبی در سیستان و بلوچستان، تامین آب ژرف و انتقال آب از دریای عمان، حقابه در حد اعلا از افغانستان و جلوگیری از تبخیر و رسوب در چاه‌نیمه‌ها است.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark