داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
رییس انتقال خون زابل؛
کمبود شدید خون در شهرستان زابل/ بیماران همچنان چشم انتظار
کد مطلب: ۵۵۹۸۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲
رییس انتقال خون شهرستان زابل عنوان کرد: با توجه به نیاز به خون در شهرستان زابل، کمبود خون در آن به شدت احساس شده و بیماران همچنان چشم انتظار نیکوکاران و انسان های نوع دوست هستند.
کمبود شدید خون در شهرستان زابل/ بیماران همچنان چشم انتظار
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، فهیمه حسینی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: با توجه به سردی هوا تعداد مراجعان به پایگاه های انتقال خون برای اهدای خون در شهرستان به طور چشمگیر کاهش یافته که این موضوع سبب کاهش شدید ذخیره خون در پایگاه و در نتیجه افزایش نیاز بیماران شده است.

وی افزود: تاکنون نیاز کمبود خون در شهرستان زابل از طریق زاهدان رفع می شد اما متاسفانه پایگاه انتقال خون در زاهدان نیز به دلیل کاهش مراجعه کنندگان برای اهدا با کمبود خون مواجه شده بنابراین از این طذیق نیز نمی توان این نیاز را برطرف کرد.

حسینی ادامه داد: پایگاه انتقال خون زابل، تامین خون پنج شهرستان منطقه سیستان را برعهده دارد که با توجه به شمار بالای مبتلایان به تالاسمی و همچنین بیماران بخش زنان و زایمان و تصادفات ماهانه حداقل ۸۰۰ واحد خون توسط این پایگاه توزیع می شود که عمده ی این واحدهای خونی توسط اهداکنندگان تامین می شود.

رییس پایگاه انتقال خون زابل تصریح کرد: مردم نوع دوست سیستان همانند گذشته بار دیگر بیماران را دریافته و با مراجعه به پایگاه انتقال خون نیاز بیماران را به این مایه ی حیاتی برطرف ساخته تا علاوه بر اجر اخروی ، از نعمت سلامت در بدن خود نیز بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه، پس از اهدای خون، بدن تمامی حجم خون اهدا شده را در ظرف ۴۸ ساعت و تمام سلول‌های قرمز خون را طی چهار تا هشت هفته جایگزین می‌کند تاکید کرد: با اینکه اهدای خون سبب کمک به هم نوعان می شود اما سلامتی فرد اهدا کننده را نیز در بردارد چرا که با این کار با کاهش غلظت خون از بروز سرطان و حملات قلبی جلوگیری می کند.
انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark