داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
تدوین پیش طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس/ روحانی به ساختمان وزارت صمت دستور می‌دهد نه وزیر!
کد مطلب: ۷۱۴۵۲
تاریخ انتشار:شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۲
علیرضا سلیمی گفت: تلاش کمیسیون صنایع و معدن در کشور این است که ساز و کاری بر اساس طرح ساماندهی بازار خودرو تدوین شود که بر اساس آن در نهایت قیمت خودرو در کشور کاهش یافته و جلوی التهابات بازار خودرو گرفته شود.
تدوین پیش طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس/ روحانی به ساختمان وزارت صمت دستور می‌دهد نه وزیر!

به گزارش اوشیدا به نقل از  خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار خودرو یکی از پرالتهاب ترین بازارهای این روزهای کشور شده تا جایی که به صورت روزانه چندین میلیون تومان بر روی قیمت خودرو اضافه می شود و در نهایت متولی خاصی برای قیمت گذاری این محصول در بازار وجود ندارد.

از طرف دیگر شاهد انتشار عکس ها و فیلم های احتکار خودرو در انبارهای مختلف هستیم؛ هر چند قرار بود با سازو کار قرعه کشی خودرو این بازار کنترل شود اما در عمل هنوز اتفاق مثبتی رخ نداده است.

 

در همین راستا علیرضا سلیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از تدوین پیش طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معدن خبر داد. وی در این خصوص گفت در این پیش طرح همه جوانب بازار خودرو در کشور مد نظر قرار گرفته است و در در حال چکش کاری آن هستیم.

وی در توضیح جزئیات این طرح همچنین گفت: این پیش طرح برای کنترل تولید، کیفیت خودروها، قیمت تمام شده، ساماندهی بازار خودرو، سازوکار مربوط به پیش‌خرید و ... در حال بررسی است و به دنبال ارائه طرحی همه جانبه برای جلوگیری از سوداگری در بازار خودرو هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه افزود: تلاش کمیسیون صنایع و معدن در کشور این است که ساز و کاری بر اساس طرح ساماندهی بازار خودرو تدوین شود که بر اساس آن در نهایت قیمت خودرو در کشور کاهش یافته و جلوی التهابات بازار خودرو گرفته شود.

سلیمی با بیان اینکه روزانه چندین میلیون به قیمت خودرو اضافه می شود تصریح کرد: همه این موارد ناشی از بی توجهی دولت به کنترل بازار است؛ از اردیبهشت ماه یعنی دقیقا 4 ماه است که وزارت صمت با سرپرست اداره می شود و دستوراتی که روحانی صادر می کند برای در و دیوار وزارت خانه است چرا که وزیری در این وزارت خانه وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: هنوز هیچ کسی نمی داند پشت پرده افزایش روزانه قیمت خودرو چیست اما مشخصا دولت هم تلاشی برای کنترل این بازار و سایر بازارها ندارد؛ رئیس جمهور مسئول همه نابه سامانی هاست چرا که هنوز تصمیم قاطعی برای وزارت صمت اتخاذ نکرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خطاب این دستورات روحانی باید به خودش باشد عنوان کرد: در جایی که شخصی ریاست قوه مجریه را بر عهده دارد چرا از جایگاه نمایندگی و یا مردمی به شکل دستوری صحبت می کند؛ همه اجرائیات کشور باید به دست رئیس جمهور باشد اما وی منفعلانه هر چند وقت یک بار دستور می دهد که فلان بازار کنترل شود؛ مگر چه کسانی مسئولیت کنترل بازار را دارند؟

سلیمی در پایان تصریح کرد: وزیر صمت استیضاح نشد بلکه خود آقای روحانی به دلایل واهی وی را عزل کرد و امروز تنها کسی که باید پاسخگوی اوضاع و نابه سامانی های کشور باشد خود اوست؛ بر خلاف اذن رهبری مبنی بر تعیین وزیر صمت در اسرع وقت، هنوز شاهد تعلل روحانی در معرفی وزیر صمت هستیم و این موضوع بارها از سوی مجلس پیگیری شده است.

 

انتهای پیام/ط

Share/Save/Bookmark