داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
وزارت بهداشت ژاپن علائم جدید کرونا ویروس را اعلام کرد
کد مطلب: ۶۹۸۴۲
تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰
وزارت بهداشت ژاپن فهرست علائم جدید ابتلا به ویروس کرونا را منتشر کرد. این فهرست علائم جدید کرونا ویروس بیشتر در مورد بیمارانی صدق می‌کند که علایم خفیفی دارند و در مراکز تعیین شده و یا در منازل خود در حال سپری کردن دوره نقاهت هستند. علائم جدید کرونا ویروس عبارتند از: - رنگ پریدگی صورت- کبودی لب ها- مشکلات تنفسی از قبیل: درد سینه- ناتوانی از دراز کشیدن و تنها قادر بودن به تنفس در حالت نشسته - بالا و پائین افتادن شانه‌ها هنگام تنفس. درباره علائم کرونا ویروس در ادامه بیشتر بخوانید:
وزارت بهداشت ژاپن علائم جدید کرونا ویروس را اعلام کرد

وزارت بهداشت ژاپن فهرست علائم جدید ابتلا به ویروس کرونا را منتشر کرد. این فهرست بیشتر در مورد بیمارانی صدق می‌کند که علایم خفیفی دارند و در مراکز تعیین شده و یا در منازل خود در حال سپری کردن دوره نقاهت هستند.

وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرد: بیماران و خانواده‌های آن‌ها باید دو بار در روز این فهرست (کرونا ویروس) را چک کنند و در صورت ظاهر شدن هر کدام از این علائم، کسانی که در منزل در حال استراحت هستند باید فورا با مسئولان مربوطه در شهرداری تماس بگیرند، کسانی هم که در هتل‌ها هستند باید پرستاران حاضر در محل را صدا کنند.

علائم جدید کرونا ویروس که دولت ژاپن اعلام کرد

۱- رنگ پریدگی صورت،

۲- کبودی لب ها،

۳- مشکلات تنفسی از قبیل: درد سینه،

۴- ناتوانی از دراز کشیدن و تنها قادر بودن به تنفس در حالت نشسته

۵- بالا و پائین افتادن شانه‌ها هنگام تنفس

"آبه شینزو" نخست وزیر ژاپن در نشست کمیسیون بودجه مجلس سنا گفت: پایان دادن به وضعیت اضطراری در روز ششم ماه مه هنوز بعید به نظر می‌رسد. همچنین دولت در حال بررسی تغییر آغاز سال تحصیلی از ماه آوریل به سپتامبر است.

در ژاپن تا کنون ۱۳ هزار و ۹۶۵ تن به کرونا مبتلا شده اند و ۴۲۵ تن هم جان باخته اند.


وزارت بهداشت ژاپن علائم جدید کرونا ویروس را اعلام کرد

کرونا ویروس چیست و علائم اولیه کرونا ویروس چه بود؟

کرونا ویروس چیست؟ چگونه پخش می‌شود؟ شخص ناقل در چه زمانی بیش از همیشه دیگران را آلوده می‌کند؟ چگونه از خود محافظت کنم؟

بهترین کار شست‌وشوی مرتب و کامل دست‌ها است، ترجیحا با آب و صابون.

ویروس کرونا از طریق سرفه کردن بیمار پخش می‌شود. ترشحاتی که به خاطر سرفه در هوا پخش می‌شود پر از ویروس است. این ترشحات ممکن است از طریق استنشاق، یا با لمس سطوح آلوده به آن و سپس دست زدن به چشم‌ها، بینی و دهان وارد بدن شما شود.

لذا استفاده از دستمال هنگام سرفه و عطسه، لمس نکردن صورت با دستان آلوده، و دوری کردن از افراد مبتلا در کاهش شیوع این ویروس نقش مهمی ایفا می‌کند.

اما کارشناسان پزشکی عقیده دارند که استفاده از ماسک صورت اقدام محافظتی موثری نیست.

علائم ویروس کرونا چیست؟

این ویروس باعث عفونت ریه‌ها می‌شود. نخستین علامت بیماری تب است و سپس سرفه خشک که می‌تواند به مشکلات تنفسی نیز منتهی شود.

سرفه باید جدید و پیوسته باشد، یعنی سرفه زیاد برای مدتی بیش از یک ساعت، یا سه نوبت یا بیشتر سرفه ظرف ۲۴ ساعت (اگر شما در حالت عادی سرفه می‌کنید، ممکن است از حالت عادی بدتر باشد).

به گفته دانشمندان، میانگین زمان لازم برای بروز علائم ۵ روز است، اما در بعضی‌ها ممکن است خیلی بیشتر طول بکشد. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که دوره کمون این بیماری تا ۱۴ روز طول می‌کشد.

متخصصان گوش و حلق و بینی گزارش‌هایی نیز مبنی بر از دست رفتن حس بویایی دریافت کرده‌اند.

تعداد افرادی که در شبکه‌های اجتماعی از فقدان حس بویایی و چشایی می‌گویند افزایش پیدا کرده است و تست ویروس کرونای بعضی از آن‌ها نیز مثبت بوده است.

با این حال، مدارک موجود تا اینجا بیشتر شهودی است و ویروس‌های سرماخوردگی عادی نیز بعضا به از دست رفتن حس بویایی و یا چشایی منجر می‌شوند.

دوره اوج انتقال ویروس همزمان با بروز علائم است، اما گفته می‌شود که بعضی‌ها ممکن است حتی پیش از شروع بیماری نیز ویروس را پخش کنند.

علائم اولیه این بیماری را می‌توان به راحتی با بیماری‌های زمستانی دیگری مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا اشتباه گرفت.

وزارت بهداشت ژاپن علائم جدید کرونا ویروس را اعلام کرد

ویروس کرونا چقدر کشنده است؟

نرخ مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری به نظر کم می‌آید - بین ۱ تا ۲ درصد - اما نمی‌توان خیلی به این آمار اتکا کرد.

در حال حاضر هزاران نفر تحت درمان قرار دارند که ممکن است در آینده جان خود را از دست بدهند - لذا نرخ مرگ‌ومیر می‌تواند بیشتر باشد. اما اگر تعداد زیادی از موارد ابتلای خفیف کشف‌نشده باقی بمانند، نرخ مرگ‌ومیر می‌تواند کمتر هم باشد.

بررسی اطلاعات ۵۶ هزار بیمار توسط سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد:

•۶ درصد موارد بیماری وخیم است - نارسایی ریوی، شوک عفونی، نارسایی اعضا و خطر مرگ

•۱۴ درصد موارد بیماری با علائم شدید همراه است - مشکلات تنفسی و تنگی نفس

•۸۰ درصد موارد بیماری با علائم خفیف همراه است - تب و سرفه که در بعضی موارد با سینه پهلو همراه است

بیماری در افراد مسن تر، و کسانی که مشکلات پزشکی دیگری دارند (مانند آسم، دیابت، بیماری قلبی، فشار خون بالا)، به احتمال زیاد سختتر خواهد بود. اطلاعات بیماران چینی نشان می‌دهد که احتمال مرگ آقایان بیشتر از خانم‌ها است.

برای درمان این بیماری باید از بدن بیمار حمایت کرد، از جمله حمایت تنفسی، تا سیستم ایمنی بدن بتواند ویورس را شکست دهد. کارها برای طراحی و تولید واکسن آغاز شده است.

وزارت بهداشت ژاپن علائم جدید کرونا ویروس را اعلام کرد

کسانی که فکر می‌کنند ویروس کرونا دارند چه کار باید بکنند؟

توصیه مقامات بهداشتی بریتانیا این است که کسانی که علائم خفیفی دارند - مثل سرفه مرتب و تب بالای ۳۷.۸ درجه سانتیگراد - باید خود را حداقل به مدت ۷ روز قرنطینه کنند. همچین از مردم خواسته شده است که به اورژانس و پزشک مراجعه نکنند.

اگر با کسی که ممکن است ناقل ویروس باشد تماس داشته‌اید، شاید مجبور شوید که خود را قرنطینه کنید. در عین حال، کسانی که به مناطق درگیر این ویروس سفر کرده‌اند نیز ممکن است لازم باشد خود را قرنطینه کنند.

البته همه کشورها تمهیدات یکسانی در نظر نگرفته‌اند. برای مثال، مرکز پیشگیری و درمان بیماری‌های ایالات متحده به مردم توصیه می‌کند که در صورت بروز علائم با پزشک خود تماس بگیرند و از کسانی که علائم خفیفی دارند می‌خواهد که خود را قرنطینه کنند.

سازمان بهداشت جهانی نیز توصیه‌هایی برای مردم منتشر کرده است.

وزارت بهداشت ژاپن علائم جدید کرونا ویروس را اعلام کرد

از چه کسانی و چگونه آزمایش کرونا گرفته می‌شود؟

سازمان بهداشت عمومی انگلستان در آخرین دستورالعمل خود اعلام کرده است که از کسانی که علائم خفیف دارند آزمایش گرفته نخواهد شد.

اما از کلیه کسانی که با علائمی شبیه آنفلوآنزا در بیمارستان بستری شده باشند آزمایش گرفته می‌شود.

اگر از شما آزمایش گرفته شود، شاید بخواهند که خود را تا زمان مشخص شدن جواب آزمایش قرنطینه کنید.

سرعت شیوع کرونا ویروس چقدر است؟

روزانه ده‌ها هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا از سراسر دنیا گزارش می‌شود. اما گمان می‌رود که مقامات بهداشتی شناخت دقیقی از کلیه موارد ابتلا ندارند.

این ویروس در پی بروز در چین حالا دارد به سرعت در خیلی از کشورهای دیگر نیز شیوع پیدا می‌کند.

۶۷ روز طول کشید تا این ویروس ۱۰۰ هزار نفر را آلوده کند - اما آلوده کردن ۱۰۰ هزار نفر بعدی تنها ۱۱ روز طول کشید و ۱۰۰ هزار نفر بعد از آن نیز تنها ۴ روز.

Share/Save/Bookmark