داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
کروناویروس پنجمین عامل مرگ‌ومیر در اروپاست
کد مطلب: ۷۱۸۸۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۹
رئیس دفتر سازمان جهانی بهداشت در اروپا ضمن ضروری خواندن تدابیر محدودکننده کنونی در کشورهای این قاره برای مهار شیوع کرونا، از مقامات کشورهای اروپایی خواست برای نجات جان‌ها تدابیر شدیدتری اتخاذ کنند.
کروناویروس پنجمین عامل مرگ‌ومیر در اروپاست

به گزارش  اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس دفتر سازمان جهانی بهداشت در اروپا با توجه به افزایش شدید موارد ابتلا به کرونا در قاره سبز، اقدامات محدودکننده برای جلوگیری از شیوع کرونا در سراسر این قاره را «کاملاً ضروری» دانست.

 
به گزارش خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، دکتر «هانس کلوگه» امروز در جلسه‌ای هشدار داد حتی شاید در چنین زمان‌های بی‌سابقه‌ای اقدامات شدیدتری نیاز باشد.
 
او از کشورهای اروپایی و شهروندانشان خواست از تلاش‌ها برای کنترل ویروس دست نکشند و اعلام کرد بیشترین شیوع کووید-۱۹ در خانه‌ها، فضاها و جوامع داخلی اتفاق می‌افتد که اقدامات حفاظتی را رعایت نمی‌کنند.
 
کلوگه در ادامه گفت کروناویروس در حال حاضر پنجمین علت اصلی مرگ‌ومیر در اروپاست و افزود این منطقه اخیراً آستانه گزارش ۸ هزار فوتی در روز را رد کرد. وی همچنین گفت اروپا یک میلیون ابتلای جدید خود را تنها در ۱۰ روز ثبت کرد.
 
این مقام سازمان جهانی بهداشت افزود مدلهای اپیدمیولوژیک نشان می‌دهد اگر ۹۵ درصد مردم ماسک بزنند و سایر محدودیت‌ها هم رعایت شود، اروپا می‌تواند از ۲۸۱ هزار مرگ تا فوریه (نیمه دوم بهمن و نیمه اول اسفند) جلوگیری کند.
 
وی در عین حال هشدار داد در صورت کاهش محدودیت‌ها، میزان مرگ‌ومیر در این قاره تا ژانویه پنج برابر خواهد شد.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark