داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس فرودگاه شهدای زابل
رویای پروازهای خارجی از فرودگاه زابل به واقعیت تبدیل می شود
کد مطلب: ۷۴۴۳۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵
مدیر فرودگاه بین المللی شهدای زابل گفت: انجام پروازهای خارجی از مرز هوایی زابل رویا نیست بلکه یک واقعیت است که جهت راه‌اندازی پروازهای بین المللی در این فرودگاه منتظر تایید هیات دولت هستیم.
رویای پروازهای خارجی از فرودگاه زابل به واقعیت تبدیل می شود
به گزارش اوشیدا، جمشیدپورمیر رئس فرودگاه شهدای زابل در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: برقراری پرواز در فرودگاه یکی از آیتم‌های مهم جهت توسعه محسوب می‌شود و این درحالی‌ست که منطقه سیستان با دارا بودن ۵ شهرستان و هم‌مرز بودن با کشور افغانستان از پتانسیل های بسیار خوبی هم به منظور برقراری پروازهای متعدد داخلی و هم برقراری پروازهای خارجی، برخوردار می باشد.

وی افزود: درحال حاضر در هفته چهار پرواز داریم که از این تعداد، سه پرواز در مسیر تهران یک پرواز در مسیرمشهدمقدس می باشد.

رئیس فرودگاه شهدای زابل خاطرنشان کرد: این پروازها در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از زابل به مقصد تهران و مشهد و بالعکس انجام می‌شود.

پورمیر  با توجه به  مهم دانستن برقراری مرز هوایی و پروازهای خارجی برای فرودگاه زابل تصریح کرد:  یکی از مزیت های فرودگاه زابل هم‌مرز بودن منطقه سیستان با کشور افغانستان، وبا تاکیدبر اینکه ما دانشگاه‌های زابل، علوم پزشکی و دانشگاه آزاد و مراکز آموزش عالی را در منطقه سیستان داریم، درصورت پذیرش دانشجویان خارجی از طرف دانشگاه‌های منطقه، برقراری مرز هوایی و پروازهای بین‌المللی درواقع بعنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر محسوب خواهد شد.

وی درخصوص اقدامات انجام شده در زمینه مرز هوایی فرودگاه شهدای زابل گفت: این موضوع از مرحله تایید کارگروه وزارت کشور و سازمان هواپیمایی کشوری گذشته و اکنون در مرحله تاییدنهایی توسط هیات دولت می باشد تا پس ازتاییدنهایی وابلاغ، مراحل بعدی انجام شود.

رئیس فرودگاه زابل در خصوص برقراری پرواز گرگان به زابل گفت: باتوجه به اینکه انجام پرواز بدلایلی که شرکتهای مختلف هواپیمایی دارند و باید برای آنها صرفه اقتصادی داشته باشد امکان دارد در برهه‌ای از زمان برقرار و  قطع شود، اما به جهت درخواست های متعدد مردم منطقه سیستان و تمایل به برقراری این پرواز، با رایزنی هایی که صورت گرفته قرار براین شد تا شرکت های هواپیمایی بدین منظور پاسخ نهایی خود را اعلام کنند.

این مقام مسئول ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های مدیرکل فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان به منظور همکاری بی‌دریغ با مجموعه فرودگاهی زابل،افزود: فرودگاه زابل از لحاظ دارا بودن زیرساخت، متناسب با استانداردهای مورد نظر می باشد.

جمشید پورمیر ادامه داد:این فرودگاه با دراختیار داشتن امکانات بروز، آمادگی لازم جهت نشستن و یا برخواستن هواپیما در شب را نیز دارد و در واقع هرشرکتی درخواست مسیر پروازی از فرودگاه شهدای زابل را داشته باشد ما آمادگی لازم در این زمینه را با توجه به امکانات ناوبری و فنی دراختیار، داریم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark