داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
آیا "جو بایدن" می‌تواند "ترامپ" را شکست دهد؟
کد مطلب: ۶۶۷۹۱
تاریخ انتشار:شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹
"جو بایدن" تنها سیاستمداری است که قدرت شکست دادن "دونالد ترامپ" در انتخابات آمریکا را دارد، البته وی برای این منظور باید بتواند ابتدا رقبای متعدد داخلی خود در حزب دموکرات را پشت سر بگذارد.
آیا "جو بایدن" می‌تواند "ترامپ" را شکست دهد؟
روزنامه «کامرسانت»، چاپ مسکو امروز در تحلیلی نوشت: "جوزف بایدن" معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا اعلام کرده که قصد دارد در مبارزات انتخاباتی آینده در ایالات متحده شرکت کند. نظرسنجی‌های صورت گرفته در ایالات متحده آمریکا نشان داده که بایدن تنها سیاستمداری است که قادر به پیروز شدن بر "دونالد ترامپ" در مبارزات انتخاباتی را دارد. البته مسلماً اگر به او اجازه دهند: چرا که جمهوری‌خواهان و بسیاری از دموکرات‌ها علیه او متحد شده‌اند.

فعالیت انتخاباتی جو بایدن با مخالفت‌هایی آغاز شده است. بحث‌های زیادی در این باره وجود دارد که آیا اصلاً معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا بهتر است خود را به عنوان نامزد در این رقابت‌ها اعلام می کرد و داستان‌های مختلفی درباره او در رسانه‌ها پخش می شود و واقعیت این است که وی در معرض نور نامطلوبی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:
رقبای احتمالی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ +عکس
«جو بایدن» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شد
طرفداران به اصطلاح "هسته‌ای" دونالد ترامپ هم یادآور شد که بایدن نه تنها یک دموکرات، بلکه نماینده به اصطلاح "باتلاق واشنگتن" است که رئیس جمهور ترامپ قول داده است که آن را تخلیه کند.

جو بایدن در جریان مبارزات مقدماتی بین حزبی نیز باید حداقل با ۱۹ نامزد دیگر حزب دموکرات مقابله کند. در حالیکه دونالد ترامپ برای رسیدن به مرحله اصلی مبارزه برای کسب صندلی ریاست جمهوری، فرایند انتخابات اولیه را پیش روی ندارد و این امکان به وی اجازه می‌دهد تا مبارزه علیه دموکرات‌ها را آغاز کند، در حالی که دموکرات‌ها همچنان در مبارزه با یکدیگر هستند. این در حالی است که برای دموکرات‌ها حمایت از یک نامزد سیاهپوست دارای اهمیت زیادی دارد و شاید به همین دلیل "باراک اوباما" با نامزدی جو بایدن مخالفت کرده است.

البته این سومین بار است که جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می‌کند و شاید وی بتواند بسیاری از این موانع را به منفعت برای خود تبدیل کند. وابستگی او به "باتلاق واشنگتن" می تواند او را برای کسانی که از چهره‌های رنگارنگ در عرصه سیاست آمریکا خسته شده‌اند، جذاب باشد. همانطور که بایدن قبل از ارتباط داشتن با باراک اوباما و به زمره طرفداران وی درآمدن، اختلافات نظرات خود با او را پنهان نمی کرد و بر این واقعیت تاکید داشت که دوستی شخصی دو سیاستمدار، وضعیت منحصربه فردی برای فرد اول و دوم کشور بوجود می‌آورد.

در نهایت، بر خلاف دونالد ترامپ، آقای بایدن مجبور نیست که در مورد خود داستان سرایی کرده و خود را مردی جلوه دهد که همه چیز را خود بدست آورده است. در جریان مبارزات انتخاباتی گذشته، تاریخچه کاملاً دقیق و مشخصی از او منتشر شده که در مقایسه با هر نامزد دیگر پست ریاست جمهوری آمریکا، یک زندگینامه بی‌نظیر است.

بر اساس نظرسنجی که از سوی شبکه تلویزیونی «سی.ان.ان» در ۳۰ آوریل منتشر شد، بایدن با کسب ۳۹ درصد دیدگاه مثبت مردمی، در صدر تمام نامزدهای حزب دموکرات قرار دارد. طبق نظرسنجی انجام شده توسط روزنامه «هیل» که مختص اخبار سیاسی واشنگتن است، بایدن تنها نامزد حزب دموکرات است که قدرت پیروزی بر دونالد ترامپ را دارد. همان طور که از نتایج این نظرسنجی مشخص شده، در رویارویی بایدن-ترامپ، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا توانسته ۴۲ درصد آرای مردم را بدست آورد، در حالیکه میزان محبوبیت رئیس جمهوری فعلی تنها ۳۶ درصد است.

منبع: تسنیم
Share/Save/Bookmark