داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زهک:
شهید بهشتی؛ الگو راسخ و خدمت محور دستگاه قضا/نقش قوه قضائیه در ایجاد و توسعه عدالت جامعه بی بدیل است
کد مطلب: ۷۴۴۳۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۸
حجت الاسلام والمسلمین مجید پوراندخت گفت: شهید دکتر بهشتی از شخصیت‌های نادر تاریخ معاصر ایران و بلکه دنیای اسلام بود که که در پیشبرد و تثبیت انقلاب اسلامی نقشي اساسی ایفا کرد.
شهید بهشتی؛ الگو راسخ و خدمت محور دستگاه قضا/نقش قوه قضائیه در ایجاد و توسعه عدالت جامعه بی بدیل است
حجت الاسلام والمسلمین مجید پوراندخت امام جمعه شهرستان زهک در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: شهید بهشتی به گواه تاریخ، حائز همه ویژگی‌های ذاتی یک ملت بزرگ، آن هم ملتی چون «ملت ایران» بود. شخصیتی مجتهد، فقیه، فیلسوف، مکتب‌شناس، سیاست‌دان، اقتصاددان، جامعه‌شناس، سخندان، سخنران، مدیر، مدبر و مسلط به چهار زبان زنده دنیا بود.

وی افزود: در عظمت و بزرگی شهید بهشتی همین جمله بس که حضرت امام خمینی فرموده‌اند ،: بهشتی یک ملت بود، این یک جمله ساده و صرف و یا یک بیان از روی احساس نیست و قطعا حضرت امام اهل اغراق هم نبودند اگر خوب دقت کنیم این یک سخن حکیمانه پر مغز و معنا دار است .

وی ادامه داد: بی‌تردید، او یکی از برجسته‌ترین رهبران انقلاب اسلامی بود که در تمامی مراحل پر فراز و نشیب مبارزه و نیز در گذار انقلاب نوپای اسلامی از بحران‌های بنیان برافکن سال‌های اولیه پیروزی، نقشي بی‌بدیل داشت و به اعتراف دوست و دشمن و به مدد خودسازی روحی و معنوی و نیز توان فوق‌العاده مدیریتی، پس از حضرت امام (ره)، تأثیرگذارترین شخصیتی بود که در پیشبرد و تثبیت انقلاب اسلامی نقشي اساسی ایفا کرد.

حجت الاسلام پورانداخت خاطرنشان کرد: شخصیت پرجاذبه ایشان میان جوانان طلبه و دانشجو، عقده ها، کینه‌ها و حسادت‌های دشمنان را برانگیخت و برای نابودی ایشان و یاران صدیق و فداکار امام، نقشه ترور‌های شخصیتی و شخصی کشیدند و گروهک تروریستی منافقین که پس از انحراف فکری و عقیدتی سازمان دیگر از حمایت ایشان برخوردار نبود به دست عامل خود، نقشه ترور جمعی ایشان و یارانشان را کشید و نقشه بمب گذاری سالن اجتماعات حزب جمهوری اسلامی را طراحی و به اجرا درآورد که در آن ایشان و ۷۲ یار با وفا و صدیق ایشان به درجه رفیع شهادت رسیدند.

وی با توجه به شخصیت شهید بهشتی اظهار کرد: آن شهید بزرگوار که با تلاش بی وقفه منشاء خیر و خدمت بود، الگویی تاثیرگذار و عدالت‌محور در مسیر ارتقاء قوه قضاییه بود و بر برقراری عدالت ایمان داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز دستگاه قضا مرهون مجاهدت های شهید بهشتی است، عنوان کرد: در مسیر فعلی قوه قضائیه انتظار داریم نیروهای خدوم این دستگاه با الگوپذیری از خصایص آن بزگوار، پرتوان و با همان عدالت و قاطعیت در مسیر امور محوله حرکت کنند و خیلی باید دقت بکنند چرا که کوچکترین اشتباه در امر قضاوت ممکن است به تضییع حقوق عامه، منجر شود و به از بین رفتن یک شخص یا از بین رفتن یک خانواده گردد.

جامعه ی ما به عدل علوی نیاز دارد نیازمند و تشنه عدالت است

وی با اشاره به مفهوم عدل و عدالت اظهار کرد: برای رسیدن به عدالت باید ابزار داشت و ابزار عدالت، قوه قضائیه است، شهید بهشتی بر این باور بود که در تمام زمینه ها اعم از اجتماعی، آموزشی، توزیعی و اقتصادی باید بر محور عدالت جامعه را اداره کرد.

امام جمعه شهرستان زهک تصریح کرد:اجرای عدالت در دو جهت باید با جدیت دنبال شود یک جهت آن دست دولت مردان ، مسئولان و مجریان است که آنها باید مجری عدالت باشند و این عدالت در قسمت های مختلف اجرا بشود سعی کنند به افراد کم درآمد، نیازمند و ضعیف کمک کنند و اقداماتی انجام بشود که فاصله طبقاتی کم بشود این کار دولت است.

وی افزود: قوه قضائیه ای مطلوب و کارآمد است که مسئولین قوه قضائیه بتوانند به نگاه واقع بینانه برسند و با به دست آوردن ارزیابی صحیح از عملکرد خود، برای رفع نواقص و کم کردن فاصله با مردم اقدام نمایند، در میان مردم باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید برای اجرای عدالت و مبارزه با فساد در جامعه تلاش کنیم، گفت: لازم است تلاش کنیم تا آمار پرونده‌ها و فسادها در جامعه افزایش نیابد، باید تمام افراد جامعه همکاری کنند تا قوه قضائیه در جامعه بتواند خدمت‌گذاری مردم باشد.

حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت ادامه داد: امروز وظیفه دولت ها حمایت و توجه به افراد ضعیف، نیازمند و اقشار کم درآمد و نقش دستگاه قضایی مقابله و دستگیری مفسدین، اشرار و برهم زنندگان نظم و آرامش افراد جامعه، خانواده ها و تضییع کنندگان بیت المال، حقوق عامه و خاصه مردم قوه عدلیه و قضائیه است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark