داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
روسیه حفاظت از مادورو را برعهده گرفت!
کد مطلب: ۶۶۰۶۲
تاریخ انتشار:شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۹
خبرگزاری رویترز انگلیس مدعی شد که نیروهای امنیتی روسیه مسئولیت حفاظت از رئیس جمهوری ونزئولا را برعهده گرفته‌اند.
روسیه حفاظت از مادورو را برعهده گرفت!
خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی مدعی شد که پیمانکاران امنیتی روس برای حفاظت از رئیس جمهوری ونزئولا وارد کاراکاس، پایتخت این کشور شدند.

این خبرگزاری شامگاه جمعه (پنجم بهمن) مدعی شد که این پیمانکاران روس وارد فرودگاه کاراکاس شده و قرار است از «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا محافظت کنند.

«خوان گوایدو»، رئیس مجمع ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان مادورو چهارشنبه این هفته در اقدامی که از سوی دولت این کشور تلاش برای انجام کودتا خوانده شد، خود را رئیس جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد و سوگند یاد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوی آمریکا نیز به دنیال این اقدام گوایدو، او را رئیس جمهوری قانونی به رسمیت شناخت و در مقابل نکلاس مادورو را رئیس جمهور غیرقانونی خواند.

همزمان با حمایت برخی کشورها از جمله آمریکا، کانادا، آلمان، برزیل و اروگوئه از تلاش رئیس مجمع ملی ونزوئلا برای کودتا در این کشور، ترکیه، ایران، روسیه و مکزیک این اقدام را محکوم و از مادورو اعلام حمایت کردند.

دیروز «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه و همتای ترکیه‌ای او «رجب طیب اردوغان» طی تماس تلفنی با همتای ونزوئلایی خود از وی در برابر کودتای گوایدو حمایت کردند.

آمریکا بعد از این تحولات اعلام کرد که شامگاه جمعه پیش‌نویس طرحی را در شورای امنیتی مطرح خواهد کرد تا از آنچه که وی و دولت متبوعش «دولت انتقالی ونزوئلا» خوانده می‌شود، حمایت شده و خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور این کشور به رسمیت بشناسند.

نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به این تصمیم واشنگتن گفت که این طرح را وتو خواهد کرد.
منبع: فارس
Share/Save/Bookmark