داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
یک معضل تکراری در زابل؛
بوی نامطبوع زباله های خانگی در گرمای هوا تشدید پیدا کرد/زابل شهری با مشکلات تکراری
کد مطلب: ۷۳۸۵۷
تاریخ انتشار:شنبه ۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶
همانطور که می دانیم فرهنگ قرار دادن زباله راس ساعت مقرر در زابل وجود ندارد و شهروندان هرگاه که احساس کنند می توانند زباله خود را بدون کیسه زباله درب منزل شخص دیگری تخلیه می کنند.
بوی نامطبوع زباله های خانگی در گرمای هوا تشدید پیدا کرد/زابل شهری با مشکلات تکراری
به گزارش اوشیدا؛ با گرم شدن هوا این روزها مردم شمال سیستان و بلوچستان با معضل جدیدی رو به رو شده اند که گویا این بار خود مردم مقصر اصلی آن هستند.

رها کردن زباله های خانگی در کوچه و خیابان این روزها باعث شده است تا گرمای هوا بوی نامطبوعی را از آنها بوجود آورد و علاوه بر این افراد کارتن خواب و معتاد نیز در این امر رها کردن بیشتر این زباله ها دخیل هستند.

همانطور که می دانیم فرهنگ قرار دادن زباله راس ساعت مقرر در زابل وجود ندارد و شهروندان هرگاه که احساس کنند می توانند زباله خود را بدون کیسه زباله درب منزل شخص دیگری تخلیه می کنند.

در این بین اگر شهروندی حتی کیسه زباله نیز استفاده کند توسط افراد معتاد و بی خانمان آن کسیه زباله پاره می شود و کلیه زباله های خانگی دوباره در کوچه رهاسازی می شوند.

از دست شهروندان بی ملاحضع خسته شده ایم


حامد نادری یکی از شهروندان ساکن زابل در این خصوص به خبرنگار ما گفت: بارها شده است که شهروندان با قرار دادن زباله های خود در ساعت نا مشخص بوی نامطبوعی تولید کرده اند که گرمای هوای این روزها هم آن را تشدید می کند.

وی افزود: این در حالی است که سطل های زباله ای کمی آنطرف تر از محله وجود دارد و به دلیل اینکه مسافت کمی پیاده روی نیاز دارد شهروندان این امر را انجام نمی دهند.

نادری بیان کرد: از شهرداری زابل می خواهیم تا افرادی را برای جمع آوری شبانه روزی زباله ها قرار دهد و یا برای شهروندان بی ملاحضه جریمه هایی در نظر گرفته شود.


فرهنگ قرار دادن زباله راس ساعت مقرر در زابل وجود ندارد

موسی خمری شهردار شهر زابل در این خصوص به خبرنگار ما گفت: یکی از مهمترین مشکلاتی که در زابل وجود دارد نبود فرهنگ زباله است.

وی افزود: شهروندان در هر ساعتی که بخواهند زباله را در کوچه و خیابان قرار می دهند که این امر در سایر شهرها فرهنگ سازی شده است.

خمری بیان کرد: به همین دلیل خودرو های حمل کننده زباله در زابل به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند که این امر حتی باعث فرسودگی زودهنگام ناوگان جمع آوری زباله ما نیز شده است.

شهردار زابل گفت: شهروندان باید فرهنگ سازی را از خود آغاز کنند، یا زباله ها را راس ساعت درب منزل قرار دهند و یا درون سطل های زباله ای که در سطح شهر وجود دارد قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: با این حال هم برخی از شهروندان هستند که اقدام به تخلیه نخاله های ساختمانی در سطح معابر می کنند که این امر خلاف است و در صورت مشاهده با شخص برخورد جدی خواهد شد.

شهردار زابل تصریح کرد: در همین رابطه نخاله ها و زباله های خانگی منطقه ناحیه دو شهرداری زابل به طور کامل جمع آوری شده است و لایروبی بلوار ها و جوی های محله های مختلف هر روز ادامه دارد.

انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark