داخلی آرشيو خبر صفحه مشکلات مردم
امتیاز مثبت 
۱
 
در ادامه مشکلات شهرداری زابل؛
مردم خواستار انحلال شورای شهر زابل شدند/نارضایتی شدید در پی عملکرد ضعیف
کد مطلب: ۶۴۵۰۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۷
مردم مجددا به دلیل عدم توجه شورای شهر به مشکلات آنان، با تهدید جوش دادن درب شورای شهر خواستار موج جدید اعترات شدند.
مردم خواستار انحلال شورای شهر زابل شدند/نارضایتی شدید در پی عملکرد ضعیف
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شهرستان زابل مرکز منطقه سیستان است که عمده مشکلات استان در این شهر و روستاهای آن قرار دارد.

مردم یکی از بزرگترین چرایی های عدم پیشرفت این شهر را مسئولین می دانند،کسانی که بر صندلی ریاست برخی ادارات تکیه زده اند اما توان حل مشکلات عدیده این روزها را ندارند.

اعتماد از دست رفته مردم آنجایی محکم و قوی تر از قبل شد که شهردار زابل به همراه چند تن از همکارانش به جرم اختلاس بازداشت شدند.

شهرداری که به طور عجیب مجددا از سوی شواری شهر زابل انتخاب گردید و در ادامه فعالیت های نه چندان چشمگیر خود ، پارک چندین ساله ملت را تخریب کامل کرد تا سیستان برای همیشه بزرگترین فضای سبز شهری خود را از دست بدهد.

یکی از بدترین عملکردهای شهرداری زابل در چند سال اخیر وقتی کامل می شود که کارگران شهرداری حدود ۸ ماه از سال را هیچگونه حقوقی دریافت نکرده بودند.

با دستگیری شهردار زابل، پشت پرده اتفاقات و عدم پیشرفت و عدم زیبا سازی شهر زابل تا حدودی نمایان شد،خیابان هایی سال ها قبل نیاز به بازسازی و روکش جدید آسفالت داشتند با کم کاری شهرداری روز به روز وضعیت بدتری پیدا کردند.

بدین ترتیب با هوشیاری نیروهای امنیتی و مردم شهردار و هم دستانش به جرم بالا کشیدن بیت المال دستگیر و تا حدودی مردم زابل نفس راحتی از جدایی این افراد از بدنه شهرداری کشیدند.

اما اعتراض مردم زابل اکنون به اعضای شورای شهر است،ادعای مردم این است که شورای شهر با توجه به شناخت شهردار قبلی مجددا وی را انتخاب کرده اند لذا آنها صلاحیت ماندن در شورا را ندارند.

در همین راستا چندی قبل مردم سیستان با تجمع چند صد نفری در مقابل شورای شهر زابل خواستار تغییرات فوری و جدی شدند که در ادامه این مسئله درب شورای شهر را گل و آجر گرفتند.

با این حال پس از اعتراضات گسترده مردم زابل،شورای شهر هیچگونه واکنشی به این اعتراضات نشان نداد، و با پاکسازی درب شورا مجددا آن را بازگشایی کردند.

با گذشت نزدیک به یک ماه از این اعتراضات ، مردم مجددا به دلیل عدم توجه ها ، با تهدید جوش دادن درب شورای شهر خواستار موج جدید اعترات شدند.

یکی از شهروندان سیستانی در خصوص این اعتراضات می گوید : بیش از ۶ سال است که شهرداری جهت آسفالت برهی از خیابان ها و کوچه های زابل از شهروندان مبلغی جمع آوری کرده که هنوز این طرح به سرانجام نرسیده است.

وی افزود : نظارت ضعیف بر شهرداری ، انتخاب مجدد و نادرست شهردار قبلی و همچنین عدم نظارت بر امور مالی شهرداری زابل همه بهانه ای است تا هرچه زودتر انحلال شورای شهر زابل اعلام شود.

این شهروند سیستانی تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد مردم سیستان از عملکرد شهرداری و شورای شهر ناراضی هستند و خواستار انحلال شورای شهر می باشند.

اوضاع پیچیده شهرداری زابل این روزها در حالی ادامه دارد که مشکلات سیستان روز به روز در حال افزایش است،و ادامه این روند می تواند ضربه بزرگی به مسائل اقتصادی و اجتماعی شهر مرکزی سیستان وارد کند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark